Trwa Kongres Edukacyjny pn. „Wspólna Strategia Edukacyjna Szansą Rozwoju Regionalnego Rynku Pracy” oraz Giełda Szkolnictwa Zawodowego w Polsce i Niemczech

6 czerwca 2017

W Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach odbywa się Kongres Edukacyjny „Wspólna Strategia Edukacyjna Szansą Rozwoju Regionalnego Rynku Pracy” oraz Giełda Szkolnictwa Zawodowego w Polsce i Niemczech.

Organizatorami wydarzenia są: Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Powiat Policki oraz Powiat Vorpommern - Greifswald.

W Kongresie biorą udział: przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Śródlądowej, Ministerstw 5 niemieckich Krajów Związkowych, Kuratorzy Oświaty, przedstawiciele JST, przedsiębiorcy, przedstawiciele specjalnych stref ekonomicznych i klastrów edukacyjnych.

Kongres odbywa się w dniach 6-8 czerwca. W trakcie spotkania przedstawiona zostanie polityka oświatowa Państwa min. w obszarze kształcenia dualnego, praktyk i staży zawodowych, powiązania edukacji zawodowej z regionalnym rynkiem pracy oraz możliwości polsko – niemieckiej współpracy przygranicznej.

Kongres realizowany jest w ramach Programu Polsko-Niemieckiej Współpracy  Młodzieży.

W trakcie giełdy prezentowana jest  oferta kształcenia zawodowego polskich i niemieckich placówek oświatowych w następujących branżach: 

  • gastronomia i hotelarstwo,
  • mechanika pojazdowa i logistyka, 
  • elektronika i informatyka, 
  • budownictwo, 
  • szkolnictwo morskie i śródlądowe.

Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, nauczycieli i dyrektorów szkół oraz placówek oświatowych. Jego celem jest przybliżenie nowych rozwiązań w szkolnictwie branżowym, wymiana doświadczeń, zwiększenie zainteresowania ofertą kształcenia branżowego, przyczynienie się do rozwoju regionalnego rynku pracy oraz nawiązanie polsko – niemieckich partnerstw szkolnych.

Targi szkolnictwa zawodowego odbywają się w dniach 6-7 czerwca.

Giełda Szkolnictwa Zawodowego w Polsce i Niemczech to projekt dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).

Tekst i foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

 

Drukuj Drukuj Email Email