Jak należy się zachować widząc wypadek? Jak udzielić pierwszej pomocy w tych najważniejszych dla życia ludzkiego minutach po wypadku?

27 września 2016

Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań związanych z udzielaniem pomocy ofiarom wypadków drogowych poznali uczniowie z Gimnazjum Nr 4 w Policach, którzy jako pierwsi uczestniczyli w dniu 26 września br. w zajęciach pokazowych w ramach projektu Powiatu Polickiego pn. „Na drodze wybierz Życie”, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie.

Partnerami projektu są Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach oraz Komenda Powiatowa Policji w Policach.

Prawie każdego dnia przez najbliższe trzy tygodnie, pracownicy Starostwa Powiatowego  w Policach wspólnie z funkcjonariuszami policji i straży pożarnej, będą odwiedzać wszystkie gimnazja na terenie powiatu polickiego, aby propagować wśród młodzieży zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz edukować w zakresie udzielania pomocy ofiarom wypadków drogowych.

Działanie edukacyjne skierowane do uczniów szkól gimnazjalnych to jedno z kilku zaplanowanych w ramach II edycji projektu „Na drodze wybierz Życie”. Już niebawem rusza konkurs dla mieszkańców  powiatu polickiego pn. „Bezpieczna jazda”, w którym nagrodą główną do wygrania będą 4 vouchery na kurs bezpiecznej jazdy, gdzie pod okiem renomowanych instruktorów będzie można zgłębić wiedzę praktyczną w zakresie reagowania w sytuacjach ekstremalnego zagrożenia, takich jak m. in: poślizg, konieczność gwałtownego hamowania lub nagłe ominięcie przeszkody.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Agnieszka Rychlik – Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach.

Drukuj Drukuj Email Email