Pozostały dwa dni na oddanie krwi!

27 września 2016

Trwa II Powiatowy Tydzień Czerwonej Krwinki. W każdej z czterech Gmin Powiatu Polickiego można oddać krew. Od 21 września chętni mieszkańcy mogli wziąć udział w akcji przed Starostwem Powiatowym w Policach, w Nowym Warpnie i Przecławiu.

28 września krwiobus stanie przy OSP w Dobrej, a dzień później w Policach na stadionie przy ul. Piaskowej.

- Cieszymy się, że nasza akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. W sumie w trzech dniach Tygodnia Czerwonej Krwinki wzięło udział 90 mieszkańców, z tego krew oddało 72, co przyniosło wymierne efekty w postaci ponad 32 litrów pobranej krwi, która może uratować życie drugiemu człowiekowi. A to jeszcze nie koniec, bowiem pozostały jeszcze dwa dni na oddanie krwi – mówi Halina Michalak Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach.

Każdy kto odda krew otrzyma upominki propagujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym, między innymi elementy odblaskowe i apteczki w ramach projektu "Na drodze Wybierz Życie".

Rejestracja potencjalnych dawców odbywa się w godzinach od 9:00 do 13:00.

Organizatorem wydarzenia jest Powiat Policki wraz ze Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej Klub Honorowych Dawców Krwi im. H. Dunant’a w Policach i Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie przy współpracy z gminami: Dobra, Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Organizator

Drukuj Drukuj Email Email