9 litrów krwi od mieszkańców gminy Kołbaskowo

26 września 2016

25 września odbył się trzeci dzień II Powiatowego Tygodnia Czerwonej Krwinki. Kolejnym przystankiem był Przecław.

Dzięki uprzejmości gospodarza, księdza proboszcza kan. dr Romana Misiaka, mogliśmy rozstawić mobilną stację krwiodawstwa na terenie tutejszej Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu.

Pogoda tego dnia była piękna, jednak poranny chłód nieco dawał się we znaki. Nie przeszkodziło to pierwszym chętnym stawić się już przed godziną 9:00. W sumie zgłosiło się aż 27 osób. 20 z nich udało się pozytywnie zakwalifikować i zasiąść na fotelu w roli dawcy. Dzięki tak dużemu zainteresowaniu udało się uzyskać aż 9 litrów krwi.

Oprócz standardowej czekolady, każdy z dawców otrzymał drobny upominek. Wśród podarunków znalazły się m. in. elementy odblaskowe zakupione w ramach realizacji projektu “Na drodze wybierz Życie”, współfinansowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie oraz przez Powiat Policki.

Rosnąca świadomość na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym sprawiła, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się artykuły poprawiające widoczność na drodze, takie jak chusty odblaskowe oraz ekologiczne torby z odblaskowym paskiem.

Uprzejmie informujemy, iż akcja II Powiatowego Tygodnia Czerwonej Krwinki dobiega powoli do końca. Osoby chcące podzielić się swoim cennym darem, jakim jest krew, zapraszamy do punktów wg poniższego kalendarium, w godzinach od 9.00 do 13.00:

  • 28 września (środa) Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrej, ul. Szczecińska 16 b,
  • 29 września (czwartek) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach, ul. Piaskowa 97.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Agnieszka Jaguszewska/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Drukuj Drukuj Email Email