Modernizacja ulicy Długiej w Mierzynie zgodnie z harmonogramem

26 lipca 2017

Trwa przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie. Remontowany odcinek ma około 600 metrów. Całość prac kosztuje 2 miliony 164 tysiące złotych.

Remont ulicy Długiej w Mierzynie rozpoczął się 12 czerwca.

  • Aktualnie prowadzone prace polegają na budowie nawierzchni i robotach brukarskich. Ukończono już prace związane z budową kanalizacji deszczowej - informuje Magdalena Sochanowska Naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach. 
  • Prace na tym odcinku są prowadzone zgodnie z harmonogramem i powinny zakończyć się do 29 września br. Kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami i ewentualnie wybierać inne trasy przejazdu – mówi Mateusz Frąckowiak koordynator ds. informacji Starostwa Powiatowego w Policach.

Przypomnijmy, że na czas prowadzenia robót zamknięty został dla ruchu odcinek ul. Długiej pomiędzy ul. Kolorową, a ul. Śliczną (z zachowaniem przejazdu dla pojazdów uprzywilejowanych oraz mieszkańców ul. Długiej i sięgaczy ul. Długiej, którzy nie mają możliwości innego dojazdu do swoich nieruchomości).

Ponadto wprowadzone zostały zmiany w kursowaniu następujących linii autobusowych: 74 i 124.

Zmieniony rozkład jazdy znajduje się w poniższym linku:

http://www.zditm.szczecin.pl/pasazer/aktualnosci,1496837058,zmiany-na-liniach-w-mierzynie

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 2 miliony 164 tysiące złotych. 50% tej kwoty zostanie dofinansowane z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, 25% z budżetu Gminy Dobra i 25% z budżetu Powiatu Polickiego. Inwestorem wiodącym jest Powiat Policki.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Tomasz Woźniak/Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email