Wizyta studyjna w Stargardzie i Trzciance

25 lipca 2017

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Policach oraz Dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych Powiatu Polickiego wzięli udział w jednodniowej wizycie studyjnej, która odbyła się w Stargardzie (powiat stargardzki) i Trzciance (powiat czarnkowsko-trzcianecki).

Wizyta została zorganizowana w związku z planami reorganizacji – dostosowania do standardów dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych w Policach i Tanowie, które należy przeprowadzić do 1 stycznia 2021 r.

W Stargardzie wizytowano Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, które powstało, aby obsłużyć sześć Domów Dziecka. W Trzciance zaś odwiedzono placówkę opiekuńczo-wychowawczą prowadzoną przez organizację pozarządową tj. Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Przyjazny Dom”. Zarówno jedna, jak i druga wizyta okazała się niezwykle cennym doświadczeniem dla wizytujących.

  • Wizyta studyjna pozwoliła spojrzeć na pracę placówek opiekuńczo-wychowawczych pod zupełnie różnym kątem. Pozwoliła także na zapoznanie się ze sprawdzonymi praktykami zarówno samej reorganizacji placówek, jak i obecnego funkcjonowania w świetle zaktualizowanych przepisów prawa. Będzie miała zapewne swój wkład przy dalszych pracach prowadzonych nad tworzeniem planów reorganizacji naszych placówek – mówi Daniel Kiełczewski z Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach.

Organizatorem wizyty studyjnej było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach. Wzięli w niej udział: Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach, Edyta Rudecka Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich, Daniel Kiełczewski z Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich, Beata Karlińska Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach i Dyrektorzy Domów Dziecka w Policach i Tanowie: Katarzyna Falbogowska i Barbara Zamachowska.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Stargardzie


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email