Kolejne miliony złotych dofinansowania do edukacji w Powiecie Polickim

6 września 2018

Utworzenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Powiecie Polickim, kursy i doradztwo zawodowe, praktyki i staże oraz nowe pracownie zawodowe - to tylko niektóre przedsięwzięcia, które zostaną zrealizowane w naszym powiecie. Całkowita wartość projektu wynosi 7 milionów 221 tysięcy 464 złote, a kwota dofinansowania 6 i pół miliona złotych. 

Tytuł projektu to: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Powiecie Polickim receptą na dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb regionalnego rynku pracy.

Jego nazwa to: Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Projekt potrwa do końca 2021 roku.

  • Obejmuje on wszystkie placówki oświatowe Powiatu Polickiego: Zespół Szkół, Specjalne Ośrodki-Szkolno Wychowawcze, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Powstanie także Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego - wymienia Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

W CKZiU znajdować się będą między innymi pracownie zawodowe: montażu i konserwacji maszyn oraz urządzeń elektrycznych, obróbki ręcznej, umiejętności  społecznych i aktywizowania, komunikacji w języku obcym oraz elektrotechniki i elektroniki. Projekt przewiduje także kursy zawodowe, a także podnoszenie przez uczniów umiejętności i kompetencji. 

Placówki oświatowe także skorzystają z dofinansowania. Odbędą się zajęcia dokształcające nauczycieli, będą praktyki i staże zawodowe. Będą tworzone warunki odzwierciedlające naturalne warunki pracy dla nauczanych zawodów poprzez wyposażenie pracowni.

  • To duży sukces Powiatu Polickiego. Praca, którą wykonali dyrektorzy szkół ze swoimi pracownikami, osoby z Wydziału Edukacji i Kultury, a także związane z oświatą przyniosła takie oto efekty. Stosowne uchwały Radni podjęli podczas sierpniowej sesji Rady Powiatu. To już kolejny projekt, na który otrzymaliśmy dofinansowanie. Wcześniej udało się zdobyć prawie 6 i pół miliona złotych na ogólne kształcenie w Powiecie Polickim - mówi Beata Chmielewska. 

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: www.zspolice.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email