Zachodniopomorski Puchar MTB w Policach

6 września 2018

Już 9 września, w najbliższą niedzielę odbędzie się finałowa edycja Zachodniopomorskiego Pucharu MTB. Będzie to czwarta edycja tegorocznego cyklu, która pierwszy raz odbędzie się w Policach. Wyścig w kolarstwie górskim odbędzie się na specjalnie wytyczonej trasie w Puszczy Wkrzańskiej (http://zpmtb.pl/edycja/5).


Zawodnicy zostaną podzieleni na kategorie wiekowe wśród kobiet i mężczyzn na dwóch dystansach: MINI- 26 km i 350 m przewyższenia, średni czas przejazdu ok 1:15 h oraz MEGA- 52 km i 700 m przewyższenia (dwie rundy). Dodatkowo wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy i zawodniczki wśród mieszkańców Powiatu Polickiego. 
Młodsi uczestnicy będą mieli do pokonania dwie rundy 2,5 km na specjalnie wyznaczonej trasie. Natomiast najmłodsze dzieci startujące na rowerkach biegowych, będą miały swój wyścig w miasteczku zawodów.
W pakiecie startowym, każdy uczestnik otrzyma pamiątkową, jesienną czapkę sportową oraz pamiątkowy medal po ukończeniu wyścigu. Dodatkowo w miasteczku zawodów dostępny będzie darmowy serwis rowerowy.


Na zakończenie wydarzenia, przeprowadzone zostanie losowanie atrakcyjnych nagród m.in. weekendowe pobyty w hotelu Trzy Wyspy w Świnoujściu i apartamentach Baltic Home Świnoujście, zegarek marki Festina ufundowany przez Salony Jubilerskie Terpiłowski, akcesoria i części rowerowe od Shimano Polska i wiele innych.
Imprezę wspiera Gmina Police oraz Powiat Policki.
Sponsor główny: Skoda Pehamot Szczecin-Centrum.
Link do strony internetowej wyścigu: www.zpmtb.pl
Link do facebooka: www.facebook.com/zpmtb/
Link do zapisów: www.e-gepard.eu/show-contest/592

Tekst: Velo Club Szczecin/ red. Agnieszka Jaguszewska, Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: VELO Club Szczecin


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email