IV Bieg Mikołajkowy

26 października 2016

Ho Ho Ho!

Święty Mikołaj z Polic po raz czwarty zaprasza wszystkich biegających Mikołajów i Śnieżynki do wspólnego Święta Biegania, jakim jest Bieg Mikołajkowy w Policach. Pomysłodawca imprezy Zbigniew Pokrzywiński wraz z drużyną BiegamBoLubię Police serdecznie zapraszają na czwartą już edycję największego zimowego biegu w województwie zachodniopomorskim!

Krążą legendy, że wbiegając w głąb Puszczy Wkrzańskiej wciąż słychać gromkie HoHoHo!, śpiewy, kolędy, śmiechy i odgłosy stóp i kijków uderzających o ziemię… Mówi się, że mikołajkowa moc dotarła już do samego serca Puszczy, które od grudnia zeszłego roku,  niezmiennie bije w rytmie Waszych pozytywnych emocji!

4.12.2016 roku zarówno biegacze (999) jak i zawodnicy Nordic Walking (300) będą mogli po raz kolejny wyruszyć na urokliwe ścieżki Nadleśnictwa Trzebież i zmierzyć się z nieco wymagającą, interwałową trasą. W tym roku do przebiegnięcia zawodnicy będą mieli niezmiennie 10 km ( 2 okrążenia po 5km), natomiast kijkarze przejdą tylko jedno okrążenie. Nie zapominamy o naszych najmniejszych biegaczach, dla których tradycyjnie przygotowany będzie Bieg Krasnali (klasy 1-3 i przedszkolaki)! Zgodnie z tradycją hojnie nagrodzeni zostaną Ci, którzy tego dnia zaskoczą wszystkich nietuzinkowym przebraniem! Czy jest ktoś w stanie przebić zeszłoroczne Bagażówki?:) Pokażcie na co Was stać!

Biegi Mikołajkowe w Policach, to nie tylko świetna okazja dla biegaczy do spotkań, czy też poprawy swoich wyników sportowych, ale także jest to doskonała forma promocji miasta, gminy, a nawet województwa. Promocja Biegu dociera zarówno do mediów lokalnych, jak i ogólnopolskich, co sprawia, że bieg z roku na roku zyskuje miano prestiżowego. Ubiegłoroczna edycja była wielkim sukcesem, czego potwierdzeniem jest znalezienie się Biegu Mikołajkowego w Policach w czołówce (5 miejsce) prestiżowego, ogólnopolskiego plebiscytu na Biegowe Wydarzenie Roku oraz zwycięstwo w zachodniopomorskim Plebiscycie Asów na wydarzenie sportowe.

To, co wyróżnia nasz Bieg Mikołajkowy spośród wielu innych na terenie kraju, to DUSZA jaką posiada. Nasze imprezy nie opierają się tylko i wyłącznie na wynikach, lecz głownie na doskonałej zabawie.

Ideą imprezy jest zakończenie roku biegowego, w rodzinnym gronie biegaczy i ich bliskich. Celem biegu jest także wprowadzenie wśród ludzi świątecznej i serdecznej atmosfery, w której trwają aż do następnej edycji.

Nowością i niespodzianką dla biegaczy będzie Świąteczna Sztafeta Marzeń, gdzie czteroosobowe zespoły do pokonania będą miały 4x100m, z dość nietypową formą pałeczki.

Na wszystkich zawodników po biegu czekać będą przepyszne pierogi i barszcz, przygotowane przez samą Panią Mikołajową wraz z całą ekipą elfów i śnieżynek! A po wspólnej wigilii, jak nakazuje tradycja – zacznie się wielkie wręczanie prezentów! A tych będzie mnóstwo!

Fundamentami nadchodzącej edycji będą niezmiennie – rodzinna atmosfera i radość z biegania, wzmocnione smakiem pysznych, ręcznie lepionych pierogów oraz prawdziwego domowego barszczu! Nie zabraknie ustrojonych choinek, papierowych łańcuchów, polskich kolęd oraz świątecznych utworów znanych na całym świecie, które podkreślać będą gorącą, świąteczną atmosferę, która zapanuje w hali Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach! Mamy także oficjalne potwierdzenie, że po raz kolejny swoją obecnością zaszczyci nas prawdziwy Święty Mikołaj, z którym będziecie mogli robić sobie zdjęcia, a dzieci, o ile będą grzeczne, będą mogły liczyć na mikołajowe łakocie.

Wiedząc, że biegacze to ludzie o ogromnych sercach, kolejny rok z rzędu organizatorzy postanowili sprawić świąteczną niespodziankę wychowankom Domu Dziecka w Policach i Tanowie. Specjalnie dla nich zorganizowana zostanie zbiórka niezbędnych artykułów. Nie uda się nam to bez Waszej pomocy! Pomożecie?:)

Będzie to największa impreza biegowa w historii miasta i gminy Police, a także największy zimowy bieg w całym województwie zachodniopomorskim.

Szykujcie przebrania, ćwiczcie kolędy i dołączajcie do największej sportowej i świątecznej imprezy
w województwie zachodniopomorskim! Niech bramy Polskiej Laponii po raz kolejny otworzą się na wspaniałe grono biegaczy! Spędźmy razem ten cudowny przedświąteczny czas, wkraczając w atmosferę Wigilii Bożego Narodzenia już 4.12.2016 w Policach!

Zapisy i regulamin: www.bblpolice.pl

Tekst /Foto: Zbigniew Pokrzywiński

Drukuj Drukuj Email Email