Powiat Policki partnerem filmu o Olku Dobie

26 października 2016

W środę 26 października w Starostwie Powiatowym podpisano umowę z producentem filmu o Aleksandrze Dobie. Film nosi tytuł "Na Fali - Ballada o Olku Dobie".

Film jest dokumentalną produkcją przedstawiającą człowieka, kajakarza, turystę żyjącego w przyjaźni z naturą, promującego proekologiczne zachowania i alternatywne formy wypoczynku na łonie natury.

W spotkaniu wziął udział Aleksander Dobą z żoną Gabrielą, przedstawiciel producenta filmu Emma Production Sp. z o.o. Daniel Macuk, Zarząd Powiatu w Policach oraz pracownicy Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach. 

Umowa dotyczy wsparcia finansowego przez Powiat Policki produkcji tego filmu.

  • Olek Doba to wybitny polski podróżnik, mieszkaniec Powiatu Polickiego. Dwukrotnie samotnie przepłynął Atlantyk kajakiem. Cieszymy się, że możemy być partnerem filmu "Na Fali - Ballada o Olku Dobie" - mówił podczas spotkania starosta policki Andrzej Bednarek.

Reżyserem filmu jest Krzysztof Paweł Bogocz. Planuje się, że premiera filmu nastąpi wiosną przyszłego roku.

Po podpisaniu umów, Aleksander Doba pokroił tort ze swoim wizerunkiem. Spotkanie było również okazją do prezentacji Albumów Przyrodniczych Powiatu Polickiego pn. „U nas też jest pięknie” z wizerunkiem głównego bohatera filmu. Albumy zostały wydane przez Powiat Policki przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Na kilku z nich Aleksander Doba złożył krótkie dedykacje z myślą o akcjach charytatywnych podczas, których będzie można je zlicytować na szlachetny cel.

Więcej informacji o filmie na stronie internetowej www.balladaoolkudobie.pl

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji

Drukuj Drukuj Email Email