Integracja, profilaktyka, zdrowie. Za nami festyn „Z Rodziną po zdrowie”

3 października 2017

1 października odbył się organizowany przez Powiat Policki festyn rodzinny "Z Rodziną po zdrowie". 

Impreza zorganizowana została w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Mieszkańcy Powiatu Polickiego mogli skorzystać z wielu atrakcji promujących zdrowie. Na 30 stoiskach zaprezentowało się wiele instytucji, między innymi stowarzyszenia z terenu Powiatu Polickiego, firmy medyczne i zdrowotne. Każdy chętny mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego (stoisko przygotowane przez klasy medyczne Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza), były aktywne stoiska paramedyczne i edukacyjne, bezpłatne badania i porady dietetyczne. Oprócz tego aktywne strefy sportu, symulator bezpiecznej jazdy i olimpiada sportowa. 

Organizatorzy festynu przygotowali także miejsca do badań: do Polic przyjechał słuchobus i osteobus. Można było także oddać krew podczas finału akcji III Powiatowego Tygodnia Czerwonej Krwinki. Z usług osteobusa skorzystały 62 osoby, natomiast z usług słuchobusa 45 osób. Krew oddały 33 z 45 osób zarejestrowanych. 27 osób zarejestrowało się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. 

Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z terenu Powiatu Polickiego, które wystąpiły w Przeglądzie Twórczości Przedszkolnej. Wszystkie 8 zespołów zostało nagrodzonych bonami o wartości 500 zł każdy i upominkami ufundowanymi przez Powiat Policki. Nagrody przedszkolakom wręczały Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach, Agata Jarymowicz Dyrektor Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach oraz Edyta Rudecka Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach. 

W imprezie zorganizowanej przez Powiat Policki, Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie wzięło udział ponad 800 osób.

Festyn "Z Rodziną po zdrowie" został współfinansowany w ramach nagrody przyznanej przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego "Samorząd przyjazny rodzinie".

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email