57 litrów krwi oddanych w III Powiatowym Tygodniu Czerwonej Krwinki

3 października 2017

1 października zakończył się III Powiatowy Tydzień Czerwonej Krwinki. Przez cały tydzień można było oddać krew w pięciu miejscach Powiatu Polickiego.

Akcję zorganizował Powiat Policki przy pomocy Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Policach. Pierwsza okazja do oddania krwi była 23 września.  W Mierzynie w Publicznej Szkole Podstawowej, podczas festynu rodzinnego, można było także zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Tego dnia zarejestrowały się 42 osoby, krew oddało 34, a 37 osób zarejestrowało się jako dawca szpiku kostnego.

Następnego dnia akcja oddania krwi miała miejsce w Przecławiu. 18 z 25 osób oddało tego dnia krew. 27 września krwiobus przyjechał do Nowego Warpna. Tutaj krew oddało 20 z 22 osób. Następnego dnia, kolejnym przystankiem były Police. Przy stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach zarejestrowało się 21 osób, a 20 oddało krew. 

Finał akcji zaplanowano na 1 października. Podczas festynu rodzinnego "Z rodziną po zdrowie", który odbywał się w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach 45 osób zarejestrowało się do oddania krwi, a 33 z nich oddały krew. 27 osób zarejestrowało się jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

  • Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydowały się pomóc i oddały krew i zarejestrowały się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Dziękujemy także za pomoc w organizacji naszego Tygodnia Czerwonej Krwinki - mówi Halina Michalak zastępca naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach.

Podczas III Powiatowego Tygodnia Czerwonej Krwinki łącznie krew oddało 125 osób, co dało około 57 litrów krwi. Udział w akcji wzięło 155 osób.  Łącznie 64 osoby zostały zarejestrowane jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.

Organizatorzy III Powiatowego Tygodnia Czerwonej Krwinki przygotowali specjalne niespodzianki dla każdej osoby, która wzięła udział w akcji. 

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email