III Rajd Czyściocha

2 października 2023

uczestnicy Rajdu Czyściocha stojący na parkingu przed urzędem

Ponad 420 kg zalegających śmieci  zostało zebranych 30 września br. w duchu sportowej rywalizacji przez uczestników III Rajdu Czyściocha 2023 w ramach  3. Rundy Rajdu Turystycznego Pucharu Pomorza Zachodniego.

Na starcie Rajdu, który zlokalizowany został na parkingu przed Starostwem Powiatowym w Policach, przybyłych uczestników witali Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski oraz Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka.

Trasa Rajdu prowadziła przez gminy: Police, Dobra, Nowe Warpno.
Organizatorem wydarzenia był Klub Pojazdów Zabytkowych - Szczecin.

Wydarzenie odbywało się zgodnie z przepisami ruchu drogowego i polegało na odnalezieniu punktów wyznaczonych przez zagadki na karcie startowej, a następnie  udokumentowaniu ich znalezienia na wykonanej fotografii oraz zgłoszeniu się na mecie w określonym czasie. Na wybranych punktach kontrolnych, rozegrane zostały dodatkowe konkurencje związane z ekologią, w tym  zebrane zostały zalegające w środowisku naturalnym śmieci, do wcześniej przygotowanych przez organizatora worków.

Wydarzenie wsparli m. in.: Powiat Policki,  Nadleśnictwo Trzebież, Urząd Morski w Szczecinie i Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie.
 
 
 

Tekst i Foto: Agnieszka Jaguszewska/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email