II Festiwal Biegowy w Dobrej im. Bronisława Malinowskiego

27 maja 2024

W dniu 26 maja br., w Dobrej odbył się II Festiwal Biegowy im. Bronisława Malinowskiego organizowany przez Fundację Aktywni Dobra. Otwarcia zawodów w imieniu Powiatu Polickiego, jednego z partnerów przedsięwzięcia zorganizowanego przez Aktywni Dobra, dokonał Członek Zarządu Powiatu Polickiego Jacek Fabisiak.

Po oficjalnym otwarciu i rozgrzewce jako pierwsze wystartowały dzieci. Najmłodsi uczestnicy, podzieleni na kategorie wiekowe, rywalizowali na krótszych dystansach. 

Późnym popołudniem odbył się główny bieg przełajowy na dystansie 5 km. Zawodnicy, zarówno amatorzy, jak i bardziej doświadczeni biegacze, rywalizowali o najlepsze czasy i miejsca na podium, dając z siebie wszystko.

Następnie na trasę wyruszyli uczestnicy Nordic Walking. Ta forma aktywności fizycznej, zyskująca coraz większą popularność, przyciągnęła osoby w różnym wieku. Marsz z kijkami, łączący elementy treningu cardio i siłowego, okazał się świetną alternatywą dla biegania, umożliwiając udział w festiwalu osobom o różnym poziomie kondycji fizycznej.

II Festiwal Biegowy w Dobrej im. Bronisława Malinowskiego łączył sportową rywalizację z dobrą zabawą i integracją społeczności lokalnej.

Fotogaleria

Tekst: Paulina Wiercioch / Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach.

Foto: Agnieszka-Rychlik Bakalarz / Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach.


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email