UKS SMS Police z brązową odznaką przyznaną przez Polski Związek Piłki Siatkowej

27 maja 2024

Piłka do piłki siatkowej i koszulka

Polski Związek Piłki Siatkowej, po dokonaniu oceny dwudziestu dwóch aplikacji zgłoszonych do Certyfikacji Młodzieżowych Ośrodków Siatkarskich, po raz pierwszy w historii przyznał odpowiednio do uzyskanej sumy punktów wyróżnienia w postaci Złotego, Srebrnego i Brązowego Ośrodka PZPS, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.

Certyfikacja Młodzieżowych Ośrodków Siatkarskich jest to proces określający poziom organizacji i efektywności szkolenia młodzieży w piłce siatkowej halowej w Polsce w starszych kategoriach wiekowych U20 i U18. Certyfikowanie, poza przeglądem młodzieżowych ośrodków, stanowi także inspirację do podnoszenia poziomu szkolenia dziewcząt i chłopców oraz rozwoju trenerów w ośrodkach utworzonych porozumieniem klubów młodzieżowych i szkół ponadpodstawowych przy wsparciu Jednostek Samorządu Terytorialnego. Projekt ten, jest otwarty i bezpłatny dla wszystkich klubów realizujących szkolenie siatkarskie w Polsce.

W kategorii dziewcząt, brązowa odznaka została przyznana UKS SMS Police Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach - Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego z oddziałami dwujęzycznymi w Policach, który jako jeden z 18 klubów będzie miał prawo w sezonie 2024/2025 do używania uzyskanego poziomu tytułu Ośrodka PZPS.

Honorowy patronat nad pracą komisji certyfikującej objął Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski.

Gratulujemy!

 Źródło: www.pzps.pl/red. Agnieszka Jaguszewska, Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email