Ferie zimowe w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach

24 stycznia 2019

Miejski Ośrodek Kultury w Policach zaprasza na warsztaty podczas ferii zimowych. 

Poniżej opis warsztatów, a na plakacie szczegółowe informacje. 

Warsztaty odbywać się będą codziennie w godzinach 12:00 -15:00

PROGRAM WARSZTATÓW:

»VOICE OF POWER! warsztaty śpiewu«

28-30.01.2019

Warsztaty wokalne będą wszechstronną pracą z głosem. Będą obejmowały m.in. serię ćwiczeń pobudzających i uruchamiających ciało, serię ćwiczeń oddechowych, pomagających wyrobić prawidłowy oddech oraz służących podparciu przepony, serii ćwiczeń rytmicznych, głosowych oraz naukę pieśni ciekawych, nieznanych, pasjonujących…

prowadząca: Elżbieta Rojek

Aktorka, wokalistka i choreografka. Zaangażowana w różnorodne projekty teatralno-muzyczne. Przez wiele lat czołowa aktorka teatru „Gardzienice”. Współzałożycielka Stowarzyszenia Teatralnego „Chorea”. Karierę wokalną zaczęła w zespole Orkiestra Św. Mikołaja.

»WE CAN DANCE! Warsztaty taneczne afrodance, samba i cudowna energia«

31.01-01.02.2019

Program taneczny oparty na tradycyjnym tańcu afrykańskim będzie spotkaniem muzyki, rytmu i ciała. Doświadczenie wewnętrznej siły i energii płynącej z nas samych poprzez taniec nieskrępowany i prawdziwie pierwotny. Afro Dance to styl oparty na folklorze i kulturze afrykańskiej. Jest pełen energii i dynamiki, pozwala zatracić się w ruchu, wyrazić uczucia i wyrzucić z siebie negatywne emocje. To żywioł, energia i radość, która zagości W MOK dzięki Wam!

prowadząca: Magdalena Preditis

Nauczyciel tańca i choreograf, członek kadry IFAA Niemcy, Nirvana Fitness National Coordinator. Swoją pasją i zaangażowaniem zjednuje sobie sympatię osób, z którymi pracuje. Specjalizuje się w: afro dance, afro house, ragga dance, house dance, aerobox, wzmacnianie, vinyasa power yoga, yin yoga, nirvana fitness, pilates, stretching, mama fit, mama & baby.

» 1,2,3 IMPRO! Warsztaty aktorskie «

04-06.02.2019

Improwizacja to zabawa i wspólne działanie. Można dzięki niej przełamać swoją nieśmiałość, nauczyć się pracy w grupie, otworzyć się na drugiego człowieka. Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawy i zasady Impro, poprawią swoją kreatywność, ale przede wszystkim będą się dobrze bawić.

prowadzący: Paweł Niczewski

Od ponad 20 lat jestem aktorem Teatru Współczesnego w Szczecinie, ale od 4 lat jego pasją stało się Impro.

» MAGIA CYRKU warsztaty cyrkowo-akrobatyczno-kuglarskie «

07-08.02.2019

To świetna okazja aby rozwijać swoje umiejętności motoryczne, koordynację oraz kreatywność! W programie m.in. żonglerka, diabolo, elementy akrobatyki, nauka chodzenia na szczudłach, elementy fireshow i wiele innych.

prowadzący: Kamil Małecki

Doskonałą zabawę zagwarantuje wspaniały Kami Małecki performer, żongler, klaun, pedagog cyrku. Zaskoczy, rozbawi, nauczy. Odkryje dla nas świat cyrkowych sztuczek, widowiskowych umiejętności.

» LEGO warsztaty robotyki lego mindstorms «

29-31.01.2019 oraz 01.02.2019

Na warsztatach mali inżynierowie konstruują, programują i wprawiają w ruch roboty wykorzystując zaawansowany zestaw klocków Lego Mindstorms. Zajęcia mają charakter praktyczny i są okazją do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów. To również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają zrozumieć świat przedmiotów ścisłych. Zbudujemy roboty wyścigowe, sprawdzimy czy robot może być artystą i jak radzi sobie na ringu. Niezapomniane emocje gwarantowane!

prowadzący: www.małyinżynier.pl

»WARSZTATY YOUTUBERSKIE – jak vlogować i promować swoje filmy w Internecie «

05-08.02.2019

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z vlogami ale brakuje Ci sprzętu i doświadczenia? Te warsztaty są dla Ciebie! Dowiesz się jak zacząć tworzyć filmy, bez konieczności inwestowania w drogi sprzęt. Poznasz podstawowe pojęcia filmowe oraz zaznajomisz się ze sposobami oświetlenia. Przede wszystkim przetestujesz sprzęt filmowy: różnego rodzaju obiektywy, statywy, szyny, stabilizatory obrazu, z uwzględnieniem tego, czym możemy je zastąpić w „domowych warunkach”. Na warsztatach z postprodukcji i promocji dowiesz się jak zmontować krótki vlog i promować go w Internecie.

prowadząca: Karolina Woźniak

» KREATYWNE WARSZTATY CERAMICZNE «

28.01-01.02 oraz 04-08.02.2019

Kolorowa glina, towarzystwo dziwnych stworków na półkach, klimat sprzyjający pracy twórczej i niepowtarzalne prace, które będą dziełem własnych rąk – oto, co czeka na śmiałków, którzy odważą się w czasie ferii zimowych wkroczyć do Pracowni Ceramiki w Miejskim Ośrodku Kultury i uczestniczyć w Kreatywnych Warsztatach Ceramicznych.

Zajęcia będą odbywać się w sali nr 140 codziennie w godz. 12.00 – 14.00.

prowadząca: Halina Zduńczyk

» ZWIERZAKI – DZIWAKI zajęcia plastyczne papier-mache «

28.01-01.02.2019

Fantastyczna zabawa, formą, papierem i kolorem. Podczas zajęć uczestnicy będą tworzyć, eksperymentować i wymyślać różne cuda z papieru, kartonu, surowców wtórnych i masy papierowej.

prowadząca: Sława Pietaś

» LINIA, KSZTAŁT I KOLOR warsztaty malarsko – graficzne «

04-08.02.2019

Zajęcia plastyczne, które stanowić będą wprowadzenie do grafiki warsztatowej oraz

technik powielania. Na zajęciach wykonamy gipsoryt oraz linoryt. Będzie to doskonała okazja, aby zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi estetyki. Perspektywa, barwa, kompozycja i wiele innych ciekawostek czeka na Ciebie na zajęciach.

prowadząca: Justyna Mucha

» HAND MADE«

28.01-01.02 oraz 04-08.02.2019

Kreatywne warsztaty plastyczne z tworzenia form przestrzennych cieszące się powodzeniem dzieci. Zajęcia poprowadzą nas tak daleko, jak daleko sięga nasza wyobraźnia… Tu zdarzyć się może wszystko! Makulatura przemieni się w instrument, a makaron w bajkowy pałac. Aż ciekawość zżera czym jeszcze zaskoczy nas prowadząca zajęcia, niesłychanie energetyczna pani Tereska.

prowadząca: Teresa Kulik

» CYJANOTYPIA warsztaty fotograficzne «

28-30.01.2019 oraz 04-06.02.2019

Podczas zajęć samodzielnie wykonają prace w technice cyjanotypii: kompozycje kwiatowe, odbitki własnoręcznie wykonanych szablonów oraz odbitki negatywowe ze zdjęć. A wszystko to bez użycia aparatu. Podczas warsztatów uczestnicy poznają jedną z najstarszych technik fotograficznych, wykorzystującą światłoczułość soli żelaza. Poprzez naświetlenie podłoża pokrytego emulsją uzyskuje się charakterystyczne niebieskie obrazy o bardzo dobrym odwzorowaniu rysunku. Na przykładzie cyjanotypii dzieci w atrakcyjnej formie poznają historię fotografii oraz podstawowe zasady powstawania fotografii analogowej.

prowadzący: Tomasz Łój

» LUKSOGRAFIA warsztaty fotograficzne «

31.01-01.02 oraz 07-08.02.2019

Chcesz wykonać zdjęcie nie używając aparatu fotograficznego? Przyjdź na zajęcia!

Luksografia polega na naświetlaniu papieru fotograficznego, na którym ułożone są półprzezroczyste lub nieprzezroczyste przedmioty. Powstałe obrazy są efektem cienia, który rzucają przedmioty położone na papierze fotograficznym, na który świeci światło. Materiały te, poddaje się obróbce jak w standardowym procesie fotograficznym.

prowadzący: Tomasz Łój

Tekst i Foto: Miejski Ośrodek Kultury w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email