Remont drogi powiatowej w Przecławiu zakończony

24 stycznia 2019

Nowy asfalt, chodniki, wjazdy do posesji oraz kanalizacja deszczowa - zakończył się remont drogi powiatowej w Przecławiu. Całość inwestycji kosztowała około 4 milionów złotych.

Prace wykonano na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 13 w rejonie skate parku, do posesji nr 14.

- Budowa była podzielona na trzy etapy. Pierwszy to prace w miejscu wyjazdu na „trzynastkę”, drugi to prace w miejscu wjazdu z „trzynastki” i trzeci, ten największy, w kierunku przejazdu kolejowego – mówi Paweł Knap, dyrektor szczecińskiego oddziału Eurovia Polska S.A.

Inwestycja rozpoczęła się w sierpniu 2018 roku od rejonu skate parku, gdzie usunięto stary bruk. Zakończenie zaplanowano na 16 listopada, jednak wykonawca wysłał prośbę o przedłużenie terminu wykonania inwestycji o miesiąc.

- Przedłużenie terminu wykonania inwestycji wynikało z konieczności wykonania robót dodatkowych, które nie były przewidziane w dokumentacji, tj. korekty wysokościowej zjazdów do posesji, przełożenia dodatkowych odcinków chodnika, wymiany gruntu na pierwszym odcinku robót, a także likwidacji kilku kolizji z sieciami - tłumaczy Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

Inwestycja prowadzona przez Powiat Policki była realizowana w ramach Rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Kosztowała około 4 milionów złotych. Wsparcie budżetu państwa wyniosło 2 219 897,93 zł, Gminy Kołbaskowo blisko jednego miliona złotych, a pozostały milion złotych pochodził z budżetu Powiatu Polickiego.

Tekst: kolbaskowo.pl, Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: kolbaskowo.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email