Dzień św. Floriana – święto strażaków

7 maja 2018

W piątek 4 maja w dniu św. Floriana patrona strażaków, w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy odbyła się Msza święta w intencji strażaków z terenu Powiatu Polickiego, celebrowana przez proboszcza jasienickiej parafii oraz Kapelana Powiatowego Strażaków ks. kan. Waldemara Szczurowskiego.

Udział we Mszy św. wzięli przedstawiciele samorządów: gminnego oraz powiatowego: Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Zastępca Burmistrza Polic Maciej Greinert i Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Witold Król.

Nie mogło zabraknąć również tych, którzy każdego dnia narażają swoje życie i zdrowie, czyli strażaków. We mszy uczestniczyli strażacy zawodowi z Państwowej Straży Pożarnej i Zakładowej Straży Pożarnej, emerytowani strażacy, strażacy ochotnicy ze wszystkich jednostek ochrony przeciwpożarowej naszego powiatu tj. z Nowego Warpna, Brzózek, Trzebieży, Tatyni, Polic, Tanowa, Wołczkowa, Dobrej, Smolęcina, Kołbaskowa oraz mieszkańcy Polic.

Podczas uroczystości zaprezentowano wzór odznaki Krzyża św. Floriana, który jest obecnie realizowany przez powołaną do tego celu kapitułę.

Tekst: www.police.pl

Foto: Facebook


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email