Polonez 3 Maja

7 maja 2018

227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, była doskonałą okazją do zorganizowania w Parku Staromiejskim przez Miejski Ośrodek Kultury w Policach, wyjątkowego muzyczno-poetyckiego koncertu. Na scenie wystąpił zespół wokalno-instrumentalny Artes Ensemble.

Koncertowi towarzyszyła wystawa zdjęć zatytułowana „II Rzeczpospolita w fotografii”.

W tym wyjątkowym dniu Święta Konstytucji 3 Maja nie mogło zabraknąć polskich akcentów. Zespół Artes Ensemble zabrał widzów w muzyczną, wirtuozowską podróż do źródeł romantycznej idei patriotyzmu w rytmie szlacheckiego poloneza, polskiej muzyki romantyzmu oraz poezji wieszczów.

Artyści zaprosili również publiczność do wspólnego świętowania – śpiewania kanonu rodzimych pieśni patriotycznych i ludowych.

To repertuarowe zestawienie polskiej muzyki romantyzmu z narodową, powszechną twórczością, wyrażającą wolę i ducha Wolności, Suwerenności, Niepodległości, było symbolicznym wyrazem autonomii polskiego dziedzictwa kulturowego, a także szczególnego miejsca Polski wśród narodów Europy i Świata.

W wydarzeniu wzięli udział Mieszkańcy Polic, zaproszeni goście i przedstawiciele samorządów: gminnego i powiatowego. Powiat Policki reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski.

Tekst i Foto: www.police.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email