Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Starostwa Powiatowego w Policach

22 grudnia 2023

Harcerze stoją

21 grudnia przedstawiciele Hufca Police Chorągwi Zachodniopomorskiej Związku Harcerstwa Polskiego przekazali Betlejemskie Światło Pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju niesione przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 32-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

21 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Starostwa Powiatowego w Policach. Światełko otrzymali podczas LX sesji Rady Powiatu w Policach Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski i Starosta Policki Andrzej Bednarek oraz wszyscy odwiedzający tego dnia Starostwo Powiatowe w Policach.

Zadanie pn. "Betlejemskie Światło Pokoju" zostało współfinansowane ze środków budżetu Powiatu Polickiego. 

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, www.swiatlo.zhp.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email