„Badamy nie tylko mamy” – akcja edukacyjna dla wszystkich kobiet

17 maja 2023

Plakat Stowarzyszenia Polickie Amazonki z podaniem daty, miejsca oraz wykonywanego badania. Uwzględnieni na plakacie zostali partnerzy wydarzenia oraz logo Stowarzyszenia Polickie Amazonki.

Z okazji Dnia Matki, 26 maja, w 85 polskich miastach, członkinie klubów Amazonek będą edukować nt. profilaktyki raka piersi. Badania profilaktyczne piersi to najlepszy prezent dla każdej kobiety.
Polickie Amazonki wraz z Powiatem Polickim serdecznie zapraszają na akcję lokalną w holu budynku Starostwa Powiatowego w Policach ul. Tanowska 8, rozpoczynającą się wypuszczeniem balonów z helem przed wejściem, o godzinie 12:00. Następnie członkinie stowarzyszenia będą edukować nt. profilaktyki nowotworów i uczyć samokontroli piersi. Wydarzenie potrwa do godziny 15:00. Zachęcamy do rozmów, zadawania pytań – dzięki tej wiedzy można nie tylko lepiej monitorować organizm i sprawnie reagować, ale też wspierać bliskie nam kobiety w procesie leczenia.
Do współudziału w akcji zaprosiłyśmy pracowników Wojewódzkiego Oddziału NFZ w Szczecinie. Będą wykonywać pomiary analizatorem składu ciała. Prawidłowe wskazania są istotne w profilaktyce zdrowia.
Z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Policach każda z Pań otrzyma drobny upominek.


Honorowy patronat nad ogólnopolską inicjatywą, zorganizowaną przez Federację Stowarzyszeń Amazonki, objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. 

Partnerami akcji są: Powiat Policki, Narodowy Fundusz Zdrowia, Intertech gazy techniczne.

Źródło: Stowarzyszenie Polickie Amazonki

Drukuj Drukuj Email Email