6 kwietnia mija termin składania ofert na „Rozbudowę drogi powiatowej nr 3923Z Szczecin – Warnik na odcinku Szczecin – Stobno, Etap II – m. Stobno”

21 marca 2023

Wjazd do miejscowości Stobno

14 marca Starostwo Powiatowe w Policach ogłosiło przetarg na „Rozbudowę drogi powiatowej nr 3923Z Szczecin – Warnik na odcinku Szczecin – Stobno, Etap II – m. Stobno” w Gminie Kołbaskowo.

Inwestycja obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 3923Z w miejscowości Stobno na odcinku około 1 kilometra, od skrzyżowania z drogą powiatową nr 3922Z do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3920Z.

Na tę inwestycję Starostwo Powiatowe w Policach otrzymało dwa dofinansowania:

  • około 5 milionów złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład
  • około 5 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 

O tym, że inwestycja jest konieczna, nie trzeba nikogo przekonywać. Istniejąca nawierzchnia zawiera liczne ubytki, spękania, koleiny i nierówności. Nie ma też odpowiedniego odwodnienia drogi - mówi Starosta Policki Andrzej Bednarek.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie konstrukcja jezdni wraz z budową kanalizacji deszczowej i budową rowów. Wybudowane zostaną chodniki, zjazdy, miejsca postojowe, zatoki autobusowe, ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe.

Termin składania ofert mija 6 kwietnia. Wykonawca będzie miał na realizację zadania 15 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Cieszę się, że kolejna inwestycja będzie realizowana w Gminie Kołbaskowo, w której stan dróg powiatowych jest najgorszy w powiecie - dodaje Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Maps Google


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email