13 lutego wprowadzone będą kolejne zmiany w ciągu ul. Koralowej i Górnej w Bezrzeczu

10 lutego 2023

Przebudowa drogi powiatowej w gminie Dobra w m. Bezrzecze z lotu ptaka

W związku z trwającą przebudową drogi powiatowej nr 3916Z – Bezrzecze - Wołczkowo w ciągu ul. Koralowej i Górnej w Bezrzeczu, informujemy, że 13 lutego wykonawca inwestycji przystąpi do prac przygotowawczych związanych z budową ronda u zbiegu ulic Szkolnej i Górnej i w tym dniu nastąpi kolejna zmiana organizacji ruchu. 

  • zamknięty dla ruchu (z wyłączeniem komunikacji miejskiej i służb) zostanie wlot w ul. Szkolną ze skrzyżowania ul. Górnej i Koralowej, a ruch na tym odcinku odbywać się będzie wahadłowo od odcinku ul. Koralowa - "rondo", dodatkowo w początkowych dniach wykonawca wspomagać się będzie ręcznym kierowaniem ruchem;
  • przy tym etapie budowy ronda, autobus linii 222 pozostaje na swojej dotychczasowej trasie (w kolejnych etapach będzie ona ulegała zmianie - ale o tym będziemy informować);
  • przystanek linii 225 i 227 zostanie przestawiony na ul. Górną;

Wykonawca będzie dokładał wszelkich starań, aby prace ziemne,  czyli te związane z głębokimi wykopami zostały zakończone do 24 lutego.

Za zaistniałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Inwestycja dotycząca przebudowy drogi powiatowej Bezrzecze-Wołczkowo w ciągu ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu warta jest 12 milionów 990 tysięcy złotych i uzyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 8 milionów 550 tysięcy złotych oraz w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 4 miliony 300 tysięcy złotych.

Ponadto, dzięki wzorowej współpracy pomiędzy samorządami, wsparcia finansowego udzieliła Gmina Dobra. Pozostała część środków finansowych pochodzi z budżetu Powiatu Polickiego.

Tekst: Magdalena Sochanowska/Naczelnik Wydziału Dróg Publicznych, Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Eurovia Polska S.A.


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email