Zawodnicy SMS Police z awansem do Półfinału Mistrzostw Polski

20 lutego 2023

Drużyny SMS Police na grupowym zdjęciu

W miniony weekend - 16-19 lutego - rozegrano Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek. Zawodnicy i zawodniczki SMS Police awansowali do kolejnego etapu rozgrywek i zagrają w Półfinale Mistrzostw Polski.

W Policach odbył się Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorów. Zawodnicy SMS Police o awans do kolejnego etapu rozgrywek walczyli z drużynami KS Metro Warszawa, EKS Skra Bełchatów, AS Stal Nysa, WKS Wieluń i TSV Sanok.

Zawodnicy trenera Łukasza Jakowczyka wygrali mecze w swojej podgrupie i z kompletem punktów awansowali do rozgrywek finałowych. Kolejna wygrana z drużyną EKS Skra Bełchatów 3:1 (25:18, 25:19, 23:25, 25:13) dała policzanom awans do Półfinału Mistrzostw Polski. Ostatniego dnia zawodów mecz z KS Metro Warszawa decydował o tym, która z drużyn zajmie 1 miejsce i będzie mogła być gospodarzem kolejnego etapu rozgrywek. W tym spotkaniu zawodnicy ze stolicy Polski okazali się lepsi - wygrali spotkanie 3:0 (25:10, 25:14, 25:16).

Kolejność końcowa:

1. KS Metro Warszawa – awans do ½ Mistrzostw Polski Juniorów
2. SMS Police - awans do ½ Mistrzostw Polski Juniorów
3. EKS Skra Bełchatów
4. TSV Sanok
5. AS Stal Nysa
6. WKS Wieluń

Organizatorami Ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorów byli UKS SMS Police, Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach i Powiat Policki.

Juniorki SMS Police o awans do Półfinału Mistrzostw Polski rywalizowały w Poznaniu. Zawodniczki trenera Jerzego Taczały rywalizowały z drużynami Enea Energetyk Poznań, MKS San-Pajda Jarosław, MUKS Sari Żory, UKS Gwiazda Tarnowskie Góry i MKS Silesia Volley Mysłowice.

W podgrupie SMS Police zwyciężyła w dwóch spotkaniach i z kompletem punktów awansowała do rozgrywek finałowych. W kolejnym spotkaniu przeciw gospodarzom turnieju, zawodniczki SMS Police musiały uznać wyższość – 0:3 (14:25, 19:25, 20:25) i w niedzielę o awans do Półfinału Mistrzostw Polski walczyć z MUKS Sari Żory. W tym spotkaniu rozegrano pięć setów. Zwyciężyła drużyna z Żor 3:2 (25:22, 25:22, 17:25, 13:25, 17:15), ale mimo to, zawodniczki SMS Police awansowały do kolejnego etapu rozgrywek – zadecydował lepszy bilans punktowy.

Kolejność końcowa:

1. Enea Energetyk Poznań - awans do ½ Mistrzostw Polski Juniorek
2. SMS Police - awans do ½ Mistrzostw Polski Juniorek
3. UKS Gwiazda Tarnowskie Góry
4. MUKS Sari Żory
5. MKS Silesia Volley Mysłowice
6. MKS San-Pajda Jarosław

Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek odbędą się w dniach 3-5 marca.

SMS Police Juniorzy: Eryk Winkler, Ignacy Derejczyk, Aleks Wyszpolski, Matvii Dymyntiienko, Filip Jaremczykowski, Paolo Supino, Hubert Jadwiżyc, Marcin Styrczula, Mateusz Pawłaszek, Mateusz Kąkol, Tymon Frąckowiak

Trenerzy: Łukasz Jakowczyk, Paweł Kolec
Fizjoterapeuta: Natalia Matusz

SMS Police Juniorki: Zuzanna Kazaryn, Nikola Parada, Weronika Bodys, Oliwia Jankowska, Kateryna Pylypenko, Justyna Bąk, Emilia Zug, Katarzyna Olejnik, Oliwia Ażelonis, Katarzyna Bortkiewicz, Magdalena Szumska, Justyna Pełnikowska, Weronika Tałaj, Joanna Sroka, Julia Gładyś.

Trener: Jerzy Taczała

Tekst i Foto: SMS Police


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email