Zarząd Powiatu i Rada Powiatu podsumowali upływającą kadencję

11 października 2018

10 października Zarząd Powiatu i Rada Powiatu podsumowali upływającą kadencję. 

Gospodarzem spotkania był Starosta Policki Andrzej Bednarek, Wicestarosta Policki Mariusz Sarnecki, Członek Zarządu Beata Chmielewska oraz Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski.

W spotkaniu oprócz zaproszonych dziennikarzy, wzięli także udział chętni Radni Rady Powiatu. Z tej propozycji skorzystały Anna Ryl i Izabela Wesołowska-Kośmider.

  • Istotną sprawą nowej Rady Powiatu było przygotowanie i przyjęcie nowego statutu powiatu. Stary statut obowiązywał od 1999 roku. Reaktywowaliśmy Forum Samorządowe, podczas którego wspólnie z wójtami, burmistrzami i przewodniczącymi rad gminnych omawiamy tematy i wymieniamy poglądy. Dzięki temu udało się na przykład postawić rogatki na przejazdach kolejowych w Warzymicach czy przywrócić posterunek policji w Kołbaskowie - mówił Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski.

Starosta Policki Andrzej Bednarek mówił nie tylko o sukcesach w pracy Zarządu Powiatu, ale także o bilansie otwarcia w 2014 roku. 

  • To między innymi skutki finansowo – organizacyjne likwidacji SOSW nr 2 w Policach, trudna sytuacja w Zespole Szkół, emisja obligacji powiatowych na kwotę 2 mln złotych i brak współpracy z samorządami gminnymi - wyliczał Starosta Policki Andrzej Bednarek. 

W ciągu czterech lat udało się wiele zrobić. 

  • Inwestycje drogowe to około 40,5 miliona złotych. Podnieśliśmy kwoty na bieżące utrzymanie dróg. W 2014 roku było to 1,1 miliona złotych, a w 2017 to ponad 3 miliony złotych. Wzrosło bezpieczeństwo na drogach, to miedzy innymi dzięki kampaniom informacyjnym i doświetlaniu przejść dla pieszych - dodał Starosta Policki.

Sprawy związane z wydziałami środowiska, budownictwa i architektury oraz geodezji i gospodarki nieruchomościami przedstawił Wicestarosta Policki Mariusz Sarnecki.

  • Staramy się pozyskać dofinansowanie na rozwiązanie problemu wysypiska śmieci przy ul. Kamiennej w Policach. Ten wniosek opracowujemy z Gminą Police. Mam nadzieję, że do końca tego roku będzie ukończony - mówił Wicestarosta Policki Mariusz Sarnecki.

Ostatnie kwestie związane z funkcjonowaniem powiatowej oświaty, wsparcia seniorów i osób słabszych przedstawiła Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

  • Ważne są dla nas cztery hasła:  dobra i stale rozwijająca się edukacja, zdrowie i wartości rodzinne, współpraca z organizacjami pozarządowymi, opieka nad osobami słabszymi. I tymi hasłami kierujemy się w codziennej pracy. Pozyskaliśmy między innymi 16 milionów złotych na poprawę funkcjonowania oświaty, prawie 5 milionów złotych na budowę Regionalnego Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych - wymieniała Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach. 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem prasowym podsumowującym upływającą kadencję

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email