Mistrzowie Świata odwiedzili uczniów Zespołu Szkół

11 października 2018

Najlepszy Siatkarz Świata i Mistrz Świata Bartosz Kurek oraz II trener Reprezentacji Polski i Mistrz Świata Michał Gogol odwiedzili w czwartek uczniów Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach.

Najlepsi z najlepszych wywalczyli wraz ze swoją drużyną Mistrzostwo Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Bartosz Kurek został uznanym najlepszym siatkarzem świata, otrzymując statuetkę MVP.

Wizyta Mistrzów w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach była doskonałą okazją do poznania sylwetek gości, zadania pytań, poznania specyfiki tej dyscypliny sportu, ale także do otrzymania autografu i zrobienia pamiątkowego zdjęcia. 

Mistrzowie Świata zostali powitani gromkimi brawami ponad 700 osobowej publiczności, ale także gratulacjami od Wicestarosty Polickiego Mariusza Sarneckiego, Członka Zarządu Powiatu Beaty Chmielewskiej, Przewodniczącego Rady Powiatu Cezarego Arciszewskiego i Dyrektor Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza Agaty Jarymowicz.

  • Jestem przekonana, że na tej sali jest co najmniej kilku Mistrzów Świata, bo dopóki się walczy, jest się zwycięzcą. Ta walka i wytrwałość, którą Panowie prezentowali, przyniosła sukces. Warto pokonywać wszystkie trudności, po to by osiągać cele, jakimi by nie były - mówiła Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Wizyta w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza nie była przypadkiem. W polickiej "Białej" funkcjonuje Szkoła Mistrzostwa Sportowego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Uczniowie tej szkoły mają na swoim koncie liczne sukcesy. Ostatnim - było zdobycie brązowych medali podczas Mistrzostw Polski Juniorek. Szkolenie w SMS Police rozpoczyna się już w 1 klasie szkoły podstawowej. 

W ramach podziękowania za przybycie na spotkanie najstarsi i najmłodsi uczniowie SMS Police wręczyli Mistrzom Świata upominki, ale także przekazali podziękowania i gratulacje.

Spotkanie w polickiej "Białej" było okazją do zadania kilkudziesięciu pytań zaproszonym gościom. Były pytania o przygotowanie do meczu, jak wygląda dzień siatkarza, ale na przykład także - od najmłodszych - czy Bartosz Kurek lubi jeść placki i czy ma zwierzę. 

Kolejka do otrzymania autografu nie miała końca, a Mistrzowie Świata zakończyli spotkanie w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

W spotkaniu wzięli także udział wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży.

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Konrad Nowak


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email