Zapraszamy na bezpłatne testy senioralne

21 września 2021

Prawy profil, starszego mężczyzny, zamyślonego i patrzącego przed siebie, po prawej stronie w białych kulach niebieskie znaki zapytania jako znaki graficzne, całość na czarnym tle

Już dziś, 21 września br., w budynku Starostwa Powiatowego w Policach osoby w wieku powyżej 55 lat będą mogły wykonać bezpłatne testy sprawności ruchowej i poznawczej „Alzheimer – rozumiem – wspieram”. Jest to część obchodów Dni Zdrowia w Powiecie Polickim.

Testy sprawności ruchowej i poznawczej będą przeprowadzane w obecności psychologa w godz. 10:00-15:00 w specjalnie wyodrębnionym w tym celu pomieszczeniu Starostwa Powiatowego w Policach (hol, wejście A). Badanie składa się z testu pamięci i testu sprawności ruchowej, a do jego wykonania potrzebne jest urządzenie z ekranem dotykowym oraz zaciszne pomieszczenie z dostępem do Internetu. Wynik wskaże, czy istnieją wskazania do konsultacji ze specjalistą – geriatrą, neurologiem lub psychiatrą.

Akcja ma na celu zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat choroby Alzheimera i innych rodzajów otępienia (demencji), a także o potrzebach osób chorych i ich opiekunów rodzinnych.

Dla każdego uczestnika przewidziano materiały informacyjne, a także upominek – niespodziankę od organizatorów.

Ponadto od 22 września br. testy będą przeprowadzane przez wyznaczonego pracownika wydziału polityki społecznej Starostwa Powiatowego w Policach (pokój nr 19). Skorzystać z nich będą mogli seniorzy z terenu Powiatu Polickiego.

 

Tekst: Jakub Siusta

Foto: Pixabay


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email