Dalsze podróże po świecie

21 września 2021

Uczestnicy projektu Dalsze podróże po świecie w trakcie zwiedzania, stoją na moście nad rzeką

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie oraz członkowie tzw. wolontariackiej Grupy Szybkiego Reagowania z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży, zwiedzili w czwartek Park Narodowy „Ujście Warty” oraz Kostrzyn. Wycieczkę zrealizowano w ramach zadania publicznego pn. „Dalsze podróże po świecie”.

W programie, zrealizowanego w dniu 16 września 2021 r. jednodniowego wyjazdu, znalazło się wspólne ognisko, zajęcia edukacyjne w Przyrodniczym Ogrodzie Zmysłów oraz przejście ścieżką przyrodniczą pn. „Mokradła”. Drugą częścią wycieczki było zwiedzanie twierdzy oraz ruin zniszczonego podczas II wojny światowej starego miasta w Kostrzynie.

W wydarzeniu wzięło udział łącznie 20 wychowanków – ośmiu z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży oraz 12 z tanowskiego SOSW. Celem projektu jest integracja dwóch środowisk osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz młodych chłopców potrzebujących zabiegów resocjalizacyjnych.

Organizatorem wycieczki była Fundacja „Bądźmy razem z niepełnosprawnymi w Tanowie”. To pierwszy z dwóch wyjazdów w ramach dofinansowanego zadania publicznego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji Powiatu Polickiego w 2021 r. Na koniec września zaplanowano wycieczkę do poznańskiego ZOO.

Zadanie publiczne „Dalsze Podróże Po Świecie” jest kontynuacją projektu „Podróże Po Świecie” zrealizowanego w 2017 r. przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tanowie i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży .

Tekst: Jakub Siusta

Foto: Justyna Goch, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email