Zakończyło się 9. spotkanie militarne w Trzebieży

3 maja 2019

Przez trzy dni w Trzebieży trwało 9. spotkanie militarne. Tradycyjnie na polu namiotowym można było zwiedzić militarne pojazdy, spróbować wojskowej grochówki i spróbować swoich sił w strzelectwie. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów  Militarnych  z Trzebieży.

Całość rozpoczęła się w środę 1 maja o godzinie 11:00 na polu namiotowym przy plaży. Po uroczystym otwarciu imprezy przez Burmistrza Polic Władysława Diakuna, Członka Zarządu Powiatu w Policach Beatę Chmielewską, Burmistrza Nowego Warpna Jarosława Burbę, Sołtysa Trzebieży Małgorzatę Siemianowską i Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach Waldemara Echausta parada pojazdów militarnych przejechała ulicami Trzebieży. 

Podczas spotkania zorganizowane zostały konkursy dla dzieci i dorosłych i pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu OSP Trzebież. Delegacja spotkania złożyła kwiaty przed pomnikiem umęczonych w filii obozu Stutthof w Mścięcinie. 

Chętne osoby mogły oddać krew w mobilnym krwiobusie, który zorganizowało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. 

Trzeciego maja zakończono spotkanie i pożegnano załogi. 

9. spotkanie militarne odbyło się między innymi pod patronatem Starosty Polickiego i Przewodniczącego Rady Powiatu w Policach. Jednym ze sponsorów wydarzenia był Powiat Policki, który ufundował puchary dla właścicieli najlepszych pojazdów militarnych.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email