Odsłonięcie herbu Powiatu Polickiego w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie

3 maja 2019

Wizyta Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej była okazją do odsłonięcia herbów powiatów województwa zachodniopomorskiego, w tym Powiatu Polickiego.

Spotkanie zorganizowano 2 maja w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie. Rozpoczęło się od podniesienia flagi państwowej na odnowionym maszcie znajdującym się na dachu urzędu, przy odegraniu hymnu państwowego przez orkiestrę wojskową 12. Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie. Następnie Premier i Minister wraz z Wojewodą Zachodniopomorskim Tomaszem Hincem spotkali się z harcerzami, kombatantami i działaczami opozycji antykomunistycznej.

Po spotkaniu na 1. piętrze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odsłonięto herby powiatów województwa zachodniopomorskiego. Łącznie jest 18 powiatów i 3 miasta na prawach powiatu. Herb Powiatu Polickiego odsłoniła Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska. W uroczystości wzięli także udział uczniowie klasy wojskowej z Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email