Zakończył się projekt pod nazwą: „Kurs samorządu uczniowskiego”

25 października 2018

Radni z Młodzieżowej Rady Regionu w Policach zakończyli projekt pod nazwą: "Kurs samorządu uczniowskiego".
 
Przedsięwzięcie było organizowane przez Konwent Współpracy Samorządowej Polska-Ukraina i realizowane było na Ukrainie, w miejscowości Browary.
 
W projekcie brały udział cztery młodzieżowe rady - Młodzieżowa Rada Regionu w Policach, Młodzieżowa Rada Miasta Szczecin, Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Czerniejewo oraz Rada Dzieci i Młodzieży Miasta Browary (Ukraińska Rada).
 
Podczas projektów uczestnicy wgłębiali się w tematykę organizacji wydarzeń typu flash-mob poprzez wiedzę teoretyczną, jak i również praktyczną.
 
Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie: cmentarz katyński, miasto Kijów, Fabryka Ubrań oraz „substancje" dodawane do bułek, ciastek, słodyczy.
 
Jednego też dnia każdy z uczestników miał możliwość odbycia praktyk w lokalnym urzędzie, na danym przydzielonym mu dziale. Była to ciekawa atrakcja. Była możliwość wgłębienia się w struktury funkcjonowania miasta Browary. Poza tym, dużo czasu spędzano na integracji między stroną Polską a Ukraińską, wymiano doświadczenia, poprawiano język, poznawano kulturę.
 
W projekcie biorą udział Jakub Waszkiewicz, Karolina Nastarewicz i Oliwia Bąk.
 
 
Tekst i Foto: Młodzieżowa Rada Regionu w Policach
 

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email