Trwa kampania Powiatu Polickiego „Na drodze wybierz Życie” na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym

24 października 2018

Czas jesieni to niezwykle niebezpieczny okres jeśli chodzi o wypadki drogowe. Szybko pojawiający się zmrok, niezbyt przychylne warunki atmosferyczne oraz brak ostrożności uczestników ruchu drogowego sprzyjają wypadkom. Powiat Policki po raz kolejny z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców przygotował kampanię pn." Na drodze wybierz Życie" współfinansowaną ze środków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie. W ramach czwartej edycji projektu  przygotowano kolorowanki edukacyjne dla najmłodszych, elementy odblaskowe dla seniorów oraz emisje spotów edukacyjnych w lokalnej telewizji i internecie.

  • Apelujemy o szczególną rozwagę na drodze. Będąc pieszymi lub  rowerzystami pamiętajmy o elementach odblaskowych, zaś jako kierowcy zdejmijmy nogę z gazu i zachowajmy szczególną ostrożność   - mówi Andrzej Bednarek Starosta Policki.

Za suchymi statystykami dotyczącymi wypadków drogowych, które przekazywane są niemal każdego dnia przez media, kryją się prawdziwi ludzie i ich dramaty. Powiat Policki zaprasza do obejrzenia przygotowanych w 2017 r. animowanych produkcji filmowych.

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

 

Drukuj Drukuj Email Email