Zakończenie IX roku akademickiego Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

14 czerwca 2017

14 czerwca br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbyło się zakończenie IX roku akademickiego 2016/2017 Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Uroczystość rozpoczął Chór Kameralny pod batutą Marty Pyra wykonując „Gaude Mater Polonia”. W trakcie wydarzenia podsumowano działalność organizacji oraz zaprezentowano osiągnięcia poszczególnych sekcji. Nie zabrakło pokazów tanecznych przygotowanych przez uczestników zajęć pod kierunkiem instruktorów Alicji Maryś i Janusza Piątka, a także wystawy prac malarskich wykonanych pod kierunkiem mgr Jana Michała Szewczyka, prac laureatów konkursu fotograficznego „Starość jest piękna”, prac sekcji rękodzieła i sztuki użytkowej wykonanych pod kierunkiem Danuty Komar i Anny Frankowskiej oraz kroniki prowadzonej przez Irenę Sokołowską.

W wydarzeniu udział wzięli uczestnicy zajęć realizowanych w ramach Uniwersytetu III wieku, a także licznie przybyli goście, pośród których znaleźli się przedstawiciele Powiatu Polickiego i Gminy Police.

Uroczystość zakończenia roku akademickiego była również okazją do złożenia gratulacji nowym członkom Zarządu tj.: Halinie Olejarnik, która objęła funkcję prezesa oraz Ewie Dymitrowskiej, Łucji Partyce i Januszowi Rycko.

Nie zapomniano, także o osobach, które pełniły te funkcje w poprzedniej kadencji. Szczególne słowa podziękowania i uznania płynęły do Jerzego Dembskiego poprzedniego prezesa i założyciela organizacji, a także Danuty Komar, Wiesława Sobieszuk i Zofii Piekarskiej.

Podziękowania i gratulacje w imieniu Powiatu Polickiego złożyli Andrzej Bednarek Starosta Policki, Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, Mariusz Sarnecki Wicestarosta Policki i Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Wszystkim uczestnikom zajęć Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku gratulujemy i życzymy udanych wakacji.

Tekst i foto: Agnieszka Rychlik - Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email