Za nami X edycja konkursu „Talenty”

26 października 2019

24 października odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach X edycja Konkursu "Talenty". Wydarzenie zorganizowano w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. Jego hasłem przewodnim było „Pasja-Profesja-Powołanie. Odkryj Swój Talent”.

Konkurs skierowany był do uczniów klas VII i VIII szkół Powiatu Polickiego. Przegląd został objęty patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Starosty Polickiego, Burmistrza Polic, Wójt Gminy Dobra, Wójt Gminy Kołbaskowo, Burmistrza Nowego Warpna i Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Fundatorami atrakcyjnych nagród (m.in. bonów finansowych, wyposażenia turystycznego, nośników multimedialnych, książek i słodyczy) byli: Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Starostwo Powiatowe, Burmistrz Polic, Burmistrz Nowego Warpna, Wójt Gminy Dobra, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., a także organizatorzy: Powiatowy Urząd Pracy i Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna w Policach.

W uroczystej gali konkursowej wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych powiatu polickiego, w tym Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, Danuta Chylewska-Kęsy Radna Rady Powiatu w Policach i Agnieszka Bąk Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach.

W tym roku szkolnym 15 uczestników prezentowało swoje artystyczne talenty i uzdolnienia w dwóch kategoriach: poetyckiej i wokalno-instrumentalnej oraz w kategorii malarstwa, grafiki, fotografii i sportu. Byli to uczniowie

  • Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach,
  • Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Trzebieży,
  • Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu,
  • Publicznej Szkoły Podstawowej w Będargowie
  • Szkoły Podstawowej w Przecławiu,
  • Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej,
  • Szkoły Podstawowej nr 9 w Zespole Szkól im. Ignacego Łukasiewicza w Policach,
  • Szkoły Podstawowej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży.

Na widowni zasiedli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Orła Białego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Policach i Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach, a także rodzice.

Uczestnicy konkursu w większości opowiadali o swoich pasjach w oparciu o prezentacje multimedialne, można było także obejrzeć ich prace plastyczne, posłuchać jak śpiewają, grają na instrumentach, zobaczyć ich zmagania na rolkach.

Jury w składzie: Marta Szczepańska Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach, Agata Witkowska przedstawiciel Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Jadwiga Herman pedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach było pod wrażeniem wysokiego poziomu prezentacji konkursowych i wyłoniło w drodze głosowania zwycięzców.

Laureatami zostali:

W kategorii wokalno-instrumentalnej i twórczości poetyckiej:

I miejsce- ex aequo

Jakub Gibniewski, uczeń Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach,

Kornelia Karpińska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach,

II miejsce

Marianna Ciurzyńska, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu.

III miejsce

Dominika Kudawska, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Będargowie.

W kategorii: malarstwo, grafika, fotografia i sport:

I miejsce

Zuzanna Jaguszewska, uczennica Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Trzebieży,

II miejsce

Patryk Walas, uczeń Szkoły Podstawowej Specjalnej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży,

III miejsce

Miroslawa Barabash, uczennica Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Przyznane zostało także wyróżnienie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, które otrzymał Paweł Konior, uczeń Szkoły Podstawowej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali upominki i dyplomy uczestnictwa.

Nagrodę otrzymał także prowadzący - Tomasz Rutkowski, który konferansjerką konkursu zajmował się po raz drugi. W tym zakresie widoczny jest rozwój jego talentu.

Pracownicy placówek oświatowych otrzymali podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu, promowanie ich aktywności i wspieranie talentów.

Dzięki wsparciu lokalnych instytucji wszyscy uczestnicy konkursu skorzystali z poczęstunku. Podziękowania dla: Spółdzielni Socjalnej Pożyteczni, Izydora Zubowicza - Cukiernia Piekarnia „Izybar”, Justyny Dobosz - Hotel „Dobosz”, Daniela Dobosza - Zakład Produkcji Spożywczej „Dobosz” i Wiolety Mąkowskiej - Bistro Klimat za wsparcie w organizację konkursu.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, trzymamy kciuki za dalszy rozwój talentów.

Władzom samorządowym za patronat, wsparcie i wspólną zabawę dziękujemy. Dzięki temu wsparciu młodzi ludzie uczą się aktywności na rzecz społeczności lokalnej i tworzą „Naszą Małą Ojczyznę”.

Fotogaleria

Tekst: Jadwiga Herman/Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email