Z wizytą u laureatów Festiwalu Radosnych Serc

31 sierpnia 2018

W dniu 30 sierpnia br. przedstawiciele Powiatu Polickiego odwiedzili dzieci w Domu Dziecka w Tanowie. To było wyjątkowe spotkanie, które spowodowane było chęcią pogratulowania i wręczenia specjalnej nagrody Starosty Polickiego dla finalistów i laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc, który jest największym w Polsce przeglądem artystycznym dla dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych i ośrodków adopcyjno-opiekuńczych.

Reprezentantki Domu Dziecka w Tanowie przygotowując oryginalne witraże  przystąpiły do przeglądu w kategorii plastyka. Oryginalność pracy i wyjątkowość stylu została doceniona przez jury. I miejsce w/w kategorii zajęła Weronika zaś II miejsce Nikola. Ponadto do finału zakwalifikowali się Aleks, Roksana, Alicja i Wiktoria. Wychowawcą, który na co dzień wspiera i inspiruje młodych artystów jest pani Teresa Rodzoch.

Podczas wizyty Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach wręczając nagrody wyraziła słowa uznania zarówno dla młodych artystów jak i opiekunów, którzy rozwijają w nich pasje do sztuki.

Ideą odbywającego się od wielu lat w Bydgoszczy  przeglądu artystycznego jest promocja edukacji kulturalnej oraz twórczości i talentów dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Reprezentanci Domu Dziecka w Tanowie nie po raz pierwszy zdobywają nagrody w prestiżowych konkursach artystycznych.

Powiat Policki życzy im kolejnych sukcesów .

Fotogaleria

Tekst i Fotot: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email