XX Forum Drogownictwa Województwa Zachodniopomorskiego

12 października 2021

Starosta Policki Andrzej Bednarek przemawia podczas XX Forum Drogownictwa Województwa Zachodniopomorskiego

W dniach 29.09 - 1.10 odbyło się XX Forum Drogownictwa Województwa Zachodniopomorskiego. Forum zorganizowano w Policach, na terenach budowy sieci dróg krajowych i samorządowych oraz w Świnoujściu.

Tegoroczne forum rozpoczęło się w hotelu Dobosz w Policach od wykładów i prezentacji. Wśród prelegentów byli między innymi Starosta Policki Andrzej Bednarek oraz Zastępca Burmistrza Polic Jakub Pisański, którzy zaprezentowali inwestycje drogowe na terenie Powiatu Polickiego i Gminy Police.

Uczestnicy Forum Drogownictwa Województwa Zachodniopomorskiego mieli okazję zapoznać się między innymi z budową sieci długodystansowych tras rowerowych, aktualnymi i planowanymi inwestycjami na drogach krajowych w województwie zachodniopomorskim, analizą typowych problemów z podłożem gruntowym w budownictwie drogowym, nowymi technologiami wspomagającymi zarządzanie majątkiem drogowym oraz z nowymi rozwiązaniami dla drogownictwa.

Drugiego i trzeciego dnia forum, uczestnicy wizytowali budowy sieci dróg krajowych i samorządowych, w tym obwodnicę Myśliborza oraz budowę tunelu w Świnoujściu.

Organizatorami XX Forum Drogownictwa Województwa Zachodniopomorskiego byli Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Koszalinie, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Szczecin, Gmina Police i Gmina Miasto Świnoujście.

Partnerem wydarzenia był między innymi Powiat Policki.

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email