XVII edycja „Wierszomanii” pod hasłem „Z ust dziecięcych radość płynie – Wierszomania z tego słynie”

22 kwietnia 2024

Stojące osoby na scenie
W czwartek 18 kwietnia odbyła się XVII edycja "Wierszomanii" zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczna w Policach.
 
Tegorocznym hasłem, przyświecającym wydarzeniu było: "Z ust dziecięcych radość płynie -Wierszomania z tego słynie".
 
Konkurs objęty był patronatem Starosty Polickiego oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Nagrody i wyróżnienia wręczali między innymi Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska oraz Przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach Danuta Chylewska-Kęsy.
 
Wiersze zaprezentowało 21 uczestników z polickich przedszkoli nr: 1, 5, 6, 8, 9, 10, 11, z przedszkoli w Przecławiu, Tanowie, Trzebieży, z SP6 oraz PSP w Dołujach. Gościnnie wystąpili również na scenie ze wspaniałymi recytacjami dwaj uczniowie edukacji wczesnoszkolnej SOSW nr 1 w Policach: Colin Przybyła i Ernest Stankiewicz. 
 
W jury tegorocznego konkursu zasiedli: Małgorzata Hrycaj – znana i ceniona poetka szczecińska, członkini Szczecińskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, Anna Pasierb- twórczyni i pomysłodawczyni Wierszomanii, Renata Gniewosz- emisjonistka, logopeda z PPP w Policach oraz Tamara Wacholc, która przewodniczyła jury– terapeuta rodzinny, wieloletni pracownik PPP w Policach, członek jury od 1. edycji konkursu.
 
W bieżącym roku na dzieci czekała szczególnie miła i wesoła niespodzianka, bowiem całą imprezę poprowadził i uatrakcyjnił dodatkowymi zabawami i żartami Klaun - Andzia Kuleczka i jej towarzysz Dziczek. Recytatorzy mogli tym samym zapomnieć o tremie i w pogodnej, radosnej atmosferze prezentować swoje wiersze. Jury wyłoniło laureatów, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca lub zdobyli wyróżnienia.
 
Oto zwycięzcy XVII edycji „Wierszomanii”:
 
I miejsce zajęły ex aequo:
  • Maria Szafran z Przedszkola Publicznego nr 5 w Policach
  • Marcelina Cybak z Przedszkola Publicznego nr 10 w Policach
II miejsce zdobyli ex aequo:
  • Emilia Łagódka z Przedszkola Publicznego nr 8 w Policach
  • Miłosz Jędrzejewski z Przedszkola Publicznego nr 5 w Policach
III miejsce zajęła:
  • Aniela Chełminiak z Przedszkola Publicznego nr 9 w Policach
Wyróżnienia zdobyli:
  • Izabela Grocholewska z Przedszkola Publicznego w Trzebieży
  • Łucja Czeszejko z Przedszkola Publicznego nr 9 w Policach
  • Borys Borkowski z Przedszkola Publicznego nr 10 w Policach
Nagrodę szczególną, dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach Haliny Michalak, otrzymała Emilia Łagódka za recytację wiersza „Czekoladki dla sąsiadki” Doroty Gellner. Nagrodą tą był bon o wartości 300 zł przeznaczony na lody dla całej grupy przedszkolnej Emilii. 
 
Tekst i Foto: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach
 

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email