XII Polickie Targi Gospodarcze za nami

9 kwietnia 2019

Za nami XII edycja Polickich Targów Gospodarczych. W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach (6-7 kwietnia) zaprezentowały się polskie i niemieckie firmy, instytucje oraz organizacje pozarządowe. Były także atrakcje, występy artystyczne i loterie. Swoje stoisko miał również Powiat Policki.

Uroczystego otwarcia targów dokonał Burmistrz Polic Władysław Diakun, który podkreślił, że tegoroczne targi odbywają się w 20-lecie współpracy z Gminą Pasewalk i w 15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej. Starosta Policki Andrzej Bednarek przypomniał historię nawiązania współpracy z niemieckim sąsiadem. 

Podczas targów zaprezentowało się około 80 wystawców z różnych dziedzin: spożywczych, usługowych, handlowych i gastronomicznych. Byli wystawcy z regionu, ale także z Niemiec.  Powiat Policki na swoim stoisku promował walory przyrodnicze i turystyczne regionu, a także działalność z zakresu wolontariatu i polityki senioralnej. Nie zapomniano o promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach projektu pn. "Na drodze wybierz Życie".  Z myślą o najmłodszych przygotowano edukacyjne kolorowanki i elementy odblaskowe, te ostatnie cieszyły się sporym zainteresowaniem również pośród dorosłych.

Na scenie prezentowano pokazy artystyczne, losowano nagrody, a także zorganizowano show kulinarne. Wyróżniono również najładniejsze stoiska. Pod koniec pierwszego dnia targów na scenie wystąpił Mario Bischin, a drugiego Orkiestra Wood&Brass Band z Goleniowa.

Organizatorem XII Polickich Targów Gospodarczych była Gmina Police.

Podczas XII Polickich Targów Gospodarczych Powiat Policki reprezentowali Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski oraz Radni Powiatu Polickiego.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email