„Młodzież Zapobiega Pożarom”

9 kwietnia 2019

4 kwietnia w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

W zmaganiach uczestniczyli reprezentanci trzech grup wiekowych wyłonieni w eliminacjach gminnych. Pierwsza część eliminacji polegała na rozwiązaniu testu. Po pięć osób z każdej grupy wiekowej, które uzyskały najlepsze wyniki w testach przeszły do finału ustnego. Każde z finalistów odpowiadało na trzy pytania z zakresu sprzętu pożarniczego, znajomości przepisów ppoż. oraz pierwszej pomocy.

W grupie szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Julia Woźniak, uczennica klasy pożarniczej z Zespołu Szkół w Policach, w grupie średniej wygrała ponownie Alicja Jaworek z MDP w Dobrej, zaś spośród uczniów szkół podstawowych najwyższe noty uzyskała Natalia Antoszewska uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach.

Nagrody dla zwycięzców ufundowała firma "DOMLUX" Sp. z o.o. z Polic, Centrum Handlowe Auchan Kołbaskowo, Nadleśnictwo Trzebież oraz Komendant Główny PSP.

Zwycięzcy będą reprezentować Powiat Policki na eliminacjach wojewódzkich OTWP, które odbędą się 27 kwietnia w Mirosławcu.

Życzymy powodzenia!

Tekst i Foto: www.straz.police.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email