XI Piknik Organizacji Pozarządowych

11 września 2017

W minioną sobotę na placu przy ul. Zamenhofa w Policach odbył się XI Piknik Organizacji Pozarządowych. Piknik został zorganizowany przez Gminę Police i Powiat Policki.

Swoją ofertę przedstawiło ponad 20 organizacji pozarządowych. Były także dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, konkursy z nagrodami i występy.

Organizacje pozarządowe miały możliwość przedstawienia swoich osiągnięć i pokazania, gdzie można szukać wsparcia w różnych sytuacjach życiowych. Stowarzyszenia, fundacje, kluby, wszelkiego rodzaju inicjatywy obywatelskie to zorganizowane grupy, z których każda obejmuje określoną dziedzinę życia społecznego. Jedne zajmują się problemami ludzi chorych, niepełnosprawnych, niedołężnych, inne pasjami dzieci, młodzieży lub seniorów, a jeszcze inne opieką nad zwierzętami i troską o ekologię.

Podczas Pikniku można było nawiązać bezpośredni kontakt z przedstawicielami organizacji, to jest skorzystać z ich pomocy, ale również ofiarowania własnego potencjału dla dobra innych, będących w potrzebie.

Na każdym stoisku zwiedzający mogli porozmawiać o profilu działalności danej organizacji, otrzymać materiały informacyjne, zostawić kontakt do siebie lub po prostu popatrzeć i posłuchać. 

Piknik Organizacji Pozarządowych odbył się już po raz jedenasty, ale po raz pierwszy zorganizowany został wspólnie przez Gminę Police i Powiat Policki. Podczas wydarzenia samorząd powiatowy reprezentowali Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski i Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska.

Fotogaleria

Foto: Konrad Nowak


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email