To już 60 lat TKKF Olimpia

11 września 2017

Mija już 60 lat działalności Ogniska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Olimpia” w Policach. Z tej okazji w sobotę 9 września br. odbyły się uroczystości jubileuszowe. Na przystań żeglarską mieszcząca się w Policach przy ul. Konopnickiej 20, licznie przybyli członkowie organizacji oraz jej sympatycy i zaproszeni goście, pośród których nie zabrakło m.in. przedstawicieli Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz Gminy Police i Powiatu Polickiego.

Obchody jubileuszowe rozpoczęto od uroczystego podniesienia sztandaru na maszt. W trakcie wydarzenia przypomniana została historia powstania ogniska, nie zapomniano również o najstarszych i zasłużonych członkach organizacji, którym wręczono wyróżnienia i certyfikaty.

Gratulacje i życzenia dalszego rozwoju działalności w imieniu Powiatu Polickiego złożyła Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Ta wyjątkowa organizacja zrzesza wielu miłośników żeglarstwa. Swoją działalność rozpoczynała mając na stanie dwie łodzie mieczowe typu "Sharpia", potem dwie łodzie typu "Słonka" oraz dwie "Omegi". W styczniu '67 pod kierunkiem inż. Józefa Czernika zorganizowano pracownię szkutniczą, gdzie zbudowano trzy "Cadety" i trzy "Optymisty". Dziś zarówno przystań jak i flota żeglarska Olimpii wygląda imponująco. Organizacja bierze aktywny udział w licznych wydarzeniach żeglarskich, prezentując swoje jednostki.

Tekst i foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Z-ca Naczelnika Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email