Wyróżnienie dla Powiatu Polickiego podczas konferencji naukowo – historycznej pt. „70 lat rehabilitacji społecznej osób z dysfunkcją wzroku na Pomorzu Zachodnim”

12 września 2022

Przedstawiciele Powiatu Polickiego i Gminy Police na scenie podczas odbierania wyróżnień

W czwartek 8 września odbyła się konferencja naukowo – historyczna pt. „70 lat rehabilitacji społecznej osób z dysfunkcją wzroku na Pomorzu Zachodnim” zorganizowana przez Okręg Zachodniopomorski Polskiego Związku Niewidomych.

Wydarzenie odbyło się w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, a jego gospodarzem był Dyrektor PZN Okręg Zachodniopomorski Józef Małosek.

Podczas konferencji zaprezentowano między innymi najnowsze osiągnięcia mikrochirurgii w okulistyce, działania w rehabilitacji aspołecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych niewidomych i niedowidzących, nowe technologie w rehabilitacji: urządzenia mobilne oraz platformy audio-wizualne i aplikacje wspierające na co dzień osoby z niepełnosprawnością wzroku.

Czwartkowe wydarzenie było także okazją do wręczenia podziękowań i wyróżnień. Przedstawiciele Polskiego Związku Niewidomych wręczyli certyfikaty między innymi przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego, w tym Powiatu Polickiego i Gminy Police. 

Wyróżnienia otrzymali Starosta Policki Andrzej Bednarek, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Policach Halina Michalak oraz Kierownik Działu Aktywizacji Społecznej i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach Aleksandra Kuczyńska.

Związek zrzesza osoby niewidome i słabowidzące w celu ich społecznej integracji, rehabilitacji, wyrównania szans w dostępie do informacji, edukacji, zatrudnienia, szeroko pojętej aktywności społecznej, a także w celu ochrony ich praw obywatelskich.

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email