Wyniki Finału Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

16 maja 2024

Najmłodsi uczestnicy konkursu pożarniczego z dyplomami i nagrodami pozują do zdjęcia grupowego.
W ubiegłą sobotę, 11 maja, w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach odbył się Finał Wojewódzki Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
 
Do konkursu przystąpiło 60 uczestników z terenu województwa zachodniopomorskiego. Pierwsza część składała się z testu pisemnego, a następnie zadań praktycznych i finału ustnego. 
 
Przed rozpoczęciem zmagań dzieci i młodzieży, w imieniu Powiatu Polickiego Jacek Fabisiak Członek Zarządu Powiatu w Policach, życzył wszystkim uczestnikom samych sukcesów. Wyraził również uznanie dla organizatorów, którzy z ogromnym zaangażowaniem przygotowali to wydarzenie oraz dla opiekunów za wsparcie uczestników.
 
W eliminacjach ogólnopolskich województwo zachodniopomorskie reprezentować będzie 6 najlepszych uczestników. Miło nam poinformować, iż Powiat Policki będzie miał też swoich reprezentantów, a są nimi: Franciszek Bednarz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołujach (zajął I miejsce w pierwszej grupie wiekowej - klasy I-IV) oraz Wiktoria Kubiak z klasy pożarniczej Zespołu Szkół im I. Łukasiewicza w Policach (zajęła II miejsce wśród uczniów klas ponadpodstawowych).
 
Organizatorem wydarzenia był Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Zachodniopomorskiego we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Policach.
 
Powiat Policki ufundował dla wszystkich uczestników drobne upominki.
 
 
 
Źrodło:  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach, red. Paulina Wiercioch /Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach
 
Foto: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach/ Agnieszka Rychlik-Bakalarz / Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach
 

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email