Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Porozmawiajmy w Pasewalku

16 maja 2024

plakat informacyjny wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

W czerwcu wszyscy obywatele Unii Europejskiej będą mieli możliwość głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w której zasiądzie 53 przedstawicieli z Polski i 96 z Niemiec.

Choć, niemiecki kraj związkowy Meklemburgia-Pomorze Przednie i województwo zachodniopomorskie są oddzielone granicą państwową, to zjednoczone pod wspólnym dachem Unii Europejskiej. 

29 maja br. w Kulturforum Historisches w Pasewalku odbędzie się spotkanie z Kandydatami do Parlamentu Europejskiego z Meklemburgii-Pomorza Przedniego i Pomorza Zachodniego.

Organizatorami są perspektywa (RAA M-V), DemokratieLaden Anklam, polenmARkT e.V. oraz Stowarzyszenie na Rzecz Partycypacji i Spraw Społecznych "Part of Europe" e.V.

Zaproszono kandydatki i kandydatów ze wszystkich partii startujących w wyborach europejskich pochodzących zarówno z Meklemburgii-Pomorza Przedniego, jak i Pomorza Zachodniego.

Podczas tego wydarzenia, nie tylko zostaną przedstawione ich kandydatury, ale także będzie miała miejsce dyskusja.

Wybory europejskie tworzą doskonałą platformę do spotkania Polaków
i Niemców oraz dyskusji na temat wspólnej przyszłości, szczególnie z udziałem kandydatów, którzy będą reprezentować region w Parlamencie Europejskim.

Z myślą o polsko-niemieckim regionie przygranicznym jednym z tematów będzie to, w jaki sposób mieszkańcy Metropolitalnego Regionu Szczecina mogą w przyszłości skorzystać z polityki regionalnej UE i jak mogą pomóc w rozwiązywaniu trudnych kwestii politycznych.

Ponadto, zostaną poruszone również kwestie:

- jak nasi goście wyobrażają sobie przyszłość w zakresie polityki rolnej i gospodarczej, polityki energetycznej i klimatycznej?

- co sądzą o kwestii rozszerzenia UE, a co na temat jej dalszego wzmacniania? Jaką rolę odgrywa dla nich wojna w Ukrainie?

Wydarzenie będzie moderowane przez Weronikę Golletz (NDR) i Michała Kaczmarka(wSzczecinie.pl).

Przewidziane jest tłumaczenie symultaniczne, dzięki któremu zarówno polscy, jak i niemieccy goście będą mogli uczestniczyć w dialogu.

Organizatorzy oferują bezpłatny przejazd ze Szczecina (przez Police, Löcknitz) do Pasewalku i z powrotem, wg planu:

godz. 16:00 - wyjazd ze Szczecina, Plac Hołdu Pruskiego przy Zamku Książąt Pomorskich;
godz. 16:45 - wyjazd z Polic, parking przed Starostwem Powiatowym w Policach, ul. Tanowska 8;
godz. 17:25 - odjazd Löcknitz, przystanek autobusowy przy kościele.

Nie jest konieczna rejestracja na przejazd, ani udział w wydarzeniu.

Zapraszamy do udziału w dyskusji oraz do zgłaszania własnych pytań i propozycji (info@demokratieladen.de, perspektywa@raa-mv.de)

 

Tekst i Foto: www.perspektywa.de/pl, red. Agnieszka Jaguszewska Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email