Wsparcie dla Mieszkańców Powiatu Chojnickiego popłynie również od Powiatu Polickiego

25 sierpnia 2017

Mając na uwadze rozmiar tragedii jaka wydarzyła się w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. w powiatach województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego, Radni Powiatu Polickiego w dniu 25 sierpnia br. w odpowiedzi na apel Starosty Chojnickiego jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Chojnickiemu.

Ten niezapowiedziany kataklizm zniszczył na terenie powiatu chojnickiego blisko 16 tys. ha lasów, pozbawił dorobku całego życia kilkaset rodzin, pozostawił ogromne zniszczenia w tysiącach gospodarstw domowych i rolnych, pozrywał linie energetyczne pozbawiając na wiele dni prądu i wody całe miejscowości. Co najgorsze, nawałnica pociągnęła za sobą także ofiary śmiertelne i wielu rannych.

Do dzisiejszego dnia pracują komisje zliczające straty. Nie wszystko da się odbudować czy zrekompensować. Potrzeba wielu miesięcy ciężkiej pracy, wsparcia i solidarności. By nieść pomoc w potrzebie angażuje się wiele podmiotów i instytucji publicznych.

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/ Z-ca Naczelnika Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email