Wizyta Wojewody Zachodniopomorskiego w Punkcie Szczepień Powszechnych w Powiecie Polickim

14 maja 2021

Starosta Policki Andrzej Bednarek, Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki i Dyrektor szpitala Konrad Jarosz podczas briefingu prasowego

W czwartek 13 maja Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki odwiedził Punkt Szczepień Powszechnych w Powiecie Polickim.

Wizyta była okazją do zachęcenia Mieszkańców do szczepień przeciw COVID-19. Aktualnie w Powiecie Polickim można zaszczepić się w 10 punktach. Wkrótce zostanie otwarty jedenasty. 

Punkt Szczepień Powszechnych w Powiecie Polickim funkcjonuje we współpracy Powiatu Polickiego z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i znajduje się w budynku szpitala w Policach przy ul. Siedleckiej 2a - wejście B. W maju będzie czynny od środy do piątku w godzinach 9:00 - 19:00.

Aktualnie rejestrować się można poprzez e-rejestrację dostępną na stronie www.pacjent.gov lub poprzez całodobową i bezpłatną infolinię - 989.

Ponadto uruchomiono bezpośredni numer telefonu do Punktu Szczepień, który służy wyłącznie do przekazywania informacji lub ewentualnego odwołania wizyty przez pacjenta - tel. 667 601 329 - czynny w dniach funkcjonowania punktu.

  • Każdy dzień zwłoki może spowodować, że sami zachorujemy, że kogoś zarazimy. Dlatego bardzo gorąco apeluję do wszystkich dorosłych mieszkańców o szczepienia. Być może niedługo będzie szczepione także młodsze pokolenie. Najpierw niech ta odpowiedzialność spoczywa na dorosłych - mówił Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Starosta Policki Andrzej Bednarek informował o tym, że pierwszym etapem w kwestii zachęcenia Mieszkańców do szczepień było otwarcie takiego punktu.

  • Drugim etapem jest zachęcanie wszystkich, żeby chcieli się szczepić, żeby to szczepienie było czymś oczywistym. To pozwoli nam odzyskać normalne życie - mówił Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Do szczepień zachęcał również Dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie dr Konrad Jarosz.

  • Szczepienie to najtańsza i najskuteczniejsza profilaktyka. Jeśli nie przekonuje to Państwa, to niech przekonają pieniądze - leczenie szpitalne, leczenie respiratorem czy leczenie ECMO – to najdroższe metody - mówił dr Konrad Jarosz.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds.  informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email