Wierszomania pod hasłem „Pszczółka moja przyjaciółka”

11 maja 2016

Dziewiąta edycja Wierszomanii pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Starosty Polickiego odbyła się pod hasłem „Pszczółka moja przyjaciółka” i zgromadziła dzieci z dwunastu placówek: Przeszkoli Polickich- PP1, PP5 PP6, PP8, PP 9, PP10, PP11; PP w Tanowie, PP w Trzebieży, Szkoła Podstawowa nr 6 w Policach i Zespól Szkól w Dołujach.

Tradycyjne już wiosenne spotkanie przedszkolaków z wierszami odbyło się 21 kwietnia 2016 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Najmłodsi poza słuchaniem recytacji wierszy mogli dowiedzieć się o życiu pszczół i ich znaczeniu dla człowieka, dzięki ciekawym opowieściom pszczelarzy, panów Grzegorza Wojciechowskiego i Artura Kowalskiego z Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy.

Kwietniowe wierszowanie wzbogacone zostało o  niezwykle energetyczny występ Teatru Elipsa w bajce pod tytułem „W świecie Pana Kleksa” w reżyserii i autorstwa pani Aleksandry Słowińskiej. Aktorzy w humorystyczny i nowatorski sposób ukazali znane wiersze Jana Brzechwy czym zaskarbili sobie serca małych widzów.

Aktorzy Michał Świder, Nikola Palej i  Wiktoria Jankowska  wykorzystali swoje talenty również do prowadzenia imprezy. Porwali salę widowiskową wypełnioną po brzegi pszczółkami do tanecznej zabawy z pszczółką Mają.

Jury w składzie: Pani Róża Czerniawska-Karcz, poetka, przedstawiciel Związku Literatów Polskich, Pani Marta Szczepańska zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Kultury Powiatu Polickiego oraz Pani Tamara Wacholc terapeuta z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach- po długich naradach przyznało:

  • pierwszą nagrodę Jankowi Matuszkowi (PP9) za wiersz „Dinozaur”,
  • drugą nagrodę otrzymał Tymoteusz Chełminiak (PP11) za wiersz „Paweł i Gaweł”,
  • trzecią Maja Wiktorska (PP10) z wierszem „ Dama”.

Wyróżnienia otrzymało troje dzieci: Hania Michalska (PP 11), Joanna Mikulska (PP11) i Wiktor Woźniak (PP10).

Wszystkie występujące dzieci uhonorowano dyplomami, nagrodami książkowymi oraz małym „co nieco” od pszczółek.

Wspólnie z nami w Wierszomanii uczestniczyli przedstawiciele władz Powiatu Polickiego: Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski, Wicestarosta Policki Paweł Mirowski oraz Członek Zarządu Powiatu Beata Chmielewska; władz Gminy Police: Naczelnik Wydziału Oświaty I Kultury Pan Witold Stefański; dyrektorzy i nauczyciele przedszkoli i szkół podstawowych. Nie zabrakło też rodziców i dziadków, którzy dzielnie wspierali swoje pociechy. Był też na sali Doktor Stanisław Zasadziński, który jako wieloletni pszczelarz zainspirował nas do podjęcia tematyki pszczół w konkursie.

Dyrektor i Pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach serdecznie dziękują za współpracę Powiatowi Polickiemu, Gminie Police, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Policach, Teatrowi Elipsa przy MOK w Policach  oraz Wojewódzkiemu  Związkowi Pszczelarzy w Szczecinie.

Dziękujemy i zapraszamy za rok.

Fotogaleria

Tekst: Anna Elszkowska i Jadwiga Herman/Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach

Foto: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach

Drukuj Drukuj Email Email