Gra miejska „Na Tropie Europy”

12 maja 2016

10 maja br. odbył się projekt - gra miejska – pt. „Na Tropie Europy” w ramach obchodów Transgranicznego Dnia Europy, której organizatorem był Powiat Policki oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej „Skarb”. W zabawie wzięli udział uczniowie z Niemiecko-Polskiego Gimnazjum w Löcknitz, uczniowie z Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach, Publicznej szkoły Podstawowej w Bezrzeczu oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. M. Skłodowskiej-Curie w Policach.

Po godzinie 9:00 rozpoczęła się rejestracja drużyn zgłoszonych do udziału w Grze. Uczestnicy otrzymali przygotowane karty z zadaniami. Punktualnie o godzinie 10:00 zgłoszone zespoły rozpoczęły rywalizację o zwycięstwo. Zadaniem uczestników Gry było dotarcie do poszczególnych punktów kontrolnych i wykonywanie tam następujących po sobie zadań. Trasa gry obejmowała 12 punktów podstawowych i 3 dodatkowe dla chętnych.

  • Wykonując poszczególne zadania drużyny musiały wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również umiejętnością współpracy. Wszystkie grupy odwiedziły m. in. Starostwo Powiatowe w Policach, Bibliotekę w Klubie Nauczyciela i Muzeum Historyczne „Skarb”. Celem projektu było pogłębianie poprzez zabawę wiedzy uczniów na temat Unii Europejskiej oraz członkostwa Polski w UE – mówi Ewelina Wdowiak z Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach.

Istotne było również nabywanie i doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku obcym, zdobywanie informacji, rozwiązywanie problemów oraz pracy z różnymi źródłami (mapy, fotografie).

W hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza odbyło się uroczyste zakończenie Gry i wręczenie nagród wszystkim uczestnikom projektu.

W ceremonii wręczenia nagród wzięli udział wszyscy uczestnicy oraz zaproszeni goście: Wicestarosta Policki Paweł Mirowski, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Witold Król, Kierownik PIE Europe Direct w Szczecinie Małgorzata Ludwiczek, Dyrektor Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach Agata Jarymowicz, Wicedyrektor Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach Katarzyna Ignasiak oraz Opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach Tomasz Drewniak.

Trzy pierwsze zespoły otrzymały nagrody, pozostałe drużyny nagrodzono drobnymi upominkami. 

Fotogaleria

Źródło: Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach

 

 

 

Drukuj Drukuj Email Email