Wierszomania 2017

4 maja 2017

Jubileuszowe, dziesiąte spotkanie z poezją dla dzieci odbyło się dniu 27 kwietnia br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

„Wady i zalety oczami poety” to hasło, pod którym przedszkolaki recytowały bardziej i mniej znane utwory Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Natalii Usenko, Danuty Wawiłow, Renaty Opali.

Na wydarzenie to przybyli licznie, zarówno uczestnicy jak i widzowie, i zaproszeni goście, pośród których nie zabrakło przedstawicieli Gminy Police i Powiatu Polickiego.

Starosta Policki Andrzej Bednarek wystąpił nie tylko jako gość honorowy, ale również jako uczestnik konkursu. Recytując wiersz o światełkach odblaskowych, propagował wśród dzieci bezpieczne zachowania na drodze. Podkreślał, jak ważne i łatwe jest noszenie elementów odblaskowych. Aby słowom stało się za dość, wszystkie dzieci na sali widowiskowej otrzymały od Powiatu Polickiego, specjalne chusty święcące w ciemności.

Drugim specjalnym gościem był Witold Król, przewodniczący Rady Miejskiej w Policach, który uroczyście zapalił race na torcie urodzinowym.

Obydwaj panowie zostali uhonorowani medalem Przyjaciela Poradni, za wspieranie działań na rzecz pomocy dzieciom. Imprezę prowadzili młodzi aktorzy z Teatru Elipsa. Dzieci po wysłuchaniu imponujących aranżacji wierszy w wykonaniu swoich kolegów, z wielkim zainteresowaniem obejrzały przedstawienie pt. „Przygody Tymka malucha” autorstwa i w reżyserii pani Aleksandry Słowińskiej. W ten pomysłowy sposób dzieci uczą się trudnych prawd związanych z zachowaniem. Tytułowy bohater podróżując po różnych krainach i napotykając fascynujące przygody, z każdej z nich wynosi ważna naukę. Dzieci całym sercem angażowały się w perypetie Tymka.

Na koniec intensywnych przeżyć uczestnicy usłyszeli werdykt jury, które obradowało w składzie: przewodnicząca Róża Czerniawska-Karcz szczecińska poetka, Marta Szczepańska zastępca naczelnika Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach i Tamara Wacholc terapeuta z poradni.

Wyróżnienie otrzymali: Adam Jadacki i Jakub Kanigowski oraz Kamila Więckowska. Trzecie miejsce zajął Gabriel Zakrzewski z wierszem „Hipopotam” z PP6. Drugie miejsce otrzymał Jan Matuszak w wierszu „Owsianka” z zerówki w SP8. Pierwsze miejsce przyznano Gabrielowi Sieniakowskiemu z PP9 za interpretację wiersza Juliana Tuwima „ Idzie Grześ przez wieś”.

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Nagrodzone zostały również placówki, w których dzieci zajęły pierwsze trzy miejsca.

Wierszomania 2017 odbyła się pod Honorowym Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Polickiego. Wsparcia udzielili m.in. Powiat Policki oraz Andreas Kardziejonek.

Pamiątkowe zdjęcia z jubileuszowego spotkania z poezją, przygotowała klasa fotograficzna SOSW nr 1 w Policach. Serdecznie dziękujemy za wszelką udzieloną pomoc i wparcie ww. wydarzenia.

Niechaj wiersza melodia nieustannie rozbrzmiewa, dodaje skrzydeł duszy unosząc ją do nieba.

Fotogaleria

Tekst: Anna Pasierb/Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach

Foto: Agnieszka Jaguszewska/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email