Galeria TaNOWA wznowiła działalność

5 maja 2017

28 kwietnia wznowiono działalność Galerii TaNOWA prowadzonej przez wychowanków Domu Dziecka w Tanowie. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, pracownicy Domu oraz sami wychowankowie.

Wznowienie działań Galerii rozpoczął wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Krupińskiego, zaprzyjaźnionego wolontariusza, który od kilku miesięcy towarzyszy wychowankom w różnego rodzaju zajęciach i dzieli się z nimi swoją pasją.

Pomysłodawcą utworzenia galerii sztuki prowadzonej przez wychowanków był współpracujący z placówką w latach 2005-2011 wolontariusz Marian Dębski, który opracował swój program wychowania przez sztukę, doprowadził do utworzenia w jednej ze świetlic placówki sali wystawienniczej i otwarcia w placówce w 2008 roku Galerii TaNOWA.

28 kwietnia dzięki staraniom Agnieszki Furman, Karoliny Wałowskiej i Eweliny Dziembor, które realizują własny program wychowania przez sztukę oraz wolontariuszy skupionych wokół stowarzyszenia Progressum, Galeria wznowiła swoje działania.

Oprócz fotografii Andzeja Krupińskiego można było zobaczyć prace dzieci wykonywane pod kierunkiem wychowawców i specjalistów. Największe uznanie znalazły prace wykonywane w różnorodnych technikach przez wychowanków pod kierunkiem Teresy Rodzoch, która od kilku lat prowadzi w placówce pracownię witrażową.

Wieczór zaowocował wieloma nowymi ciekawymi kontaktami i pomysłami. Atmosfera była bardzo miła i stanowiła dobry początkiem długiego majowego weekendu.

Fotogaleria

Tekst: Barbara Zamachowska/Dyrektor Domu Dziecka w Tanowie, Daniel Kiełczewski/Wydział Spraw Społecznych i Obywatelskich

Foto: Daniel Kiełczewski/Wydział Spraw Społecznych i Obywatelskich


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email